Egy uniós felmérés szerint a magyarok több mint fele inkább helyesli az Oroszország elleni szankciókat
Az Eurobarometer szerint a magyarok több mint fele egyetért az Ukrajnának nyújtott segítséggel, valamint az Oroszországgal szembeni szankciókkal.
Az Eurobarometer szerint a magyarok több mint fele egyetért az Ukrajnának nyújtott segítséggel, valamint az Oroszországgal szembeni szankciókkal.
Az európai felmelegedés a világátlag duplája, évtizedenként 0,5 Celsius-fok a felmelegedés mértéke. Ezzel gyorsabban melegszik, mint más kontinensek.
Harminc százalékkal kevesebbet utaztunk határon túlra a 2022-es nyári szezonban, mint a járvány előtt. Aki mégis utazott, az jóval többet költött.
A Világbank a 10. helyre, a Trading Economics a 12. helyre sorolta Magyarországon az élelmiszerdrágulást a világ országai közül, 47,1 százalékkal.
Az EU-s szankciók és a háború hatására 2023-ra további 2,3 és 5,6 százalék közötti GDP-csökkenést jósolnak az elemzők.
Több száz millió fővel csökkenhet a kínai munkaállomány 2100-ra, ami gazdasági visszaesést jelent Kínának. A kormány eddigi intézkedései sikertelenek.
Kutatók szerint a hazai népesség 8,2-8,8 millióra csökkenhet 2050-re. Ennek fő oka az elöregedő korszerkezet és az alacsony termékenységi ráta.
A szerencsés időjárás miatt szinte feleannyi gázt fogyasztottunk októberben, mint tavaly. A keresetcsökkenés miatt a tőzsdei árak is alacsonyabbak.
A földgáz tőzsdei ára 130 euró/kilowattórával a 2021-es szintet közelíti. Év elején átmenetileg tovább csökkenhet, de nyárra újabb emelkedést várnak.
A MEKH szerint a 4,3 fokkal alacsonyabb átlaghőmérséklet ellenére is csökkent az áramfogyasztásunk, és a magyar piaci ár az ötödik legdrágább Európában.
Rekordmeleg volt a múlt hónap Európában: 1,92 Celsius-fokkal magasabb az átlagnál. Hazánkban is nagyon száraz, kiemelkedően meleg hónapon vagyunk túl.