közbeszerzés

„Magyarország, Szeretlek” – Balásy Gyula cége visz fényt a köztévé műsorába

A kormányközeli vállalkozó, Balásy Gyula cége, a Visual Europe Production Kft. nyert a közpénzből működő MTVA tenderén, így ők biztosíthatják a Magyarország, Szeretlek című műsor vizuáltechnikai eszközeit. Más nem is jelentkezett a felhívásra, így a NER-cégnek nem volt nehéz dolga. A társaság nem először kap megbízást a közmédiától.

Lámpa és világítási szerelvények beszerzésére írt ki eljárást az éves szinten 140-150 milliárd forintból működő Médiaszolgáltatás – támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA). A felhívásra csak egy cég jelentkezett, amely el is nyerte a megbízást. Ez pedig nem volt más, mint a kormányközeli vállalkozó, Balásy Gyula cége, a Visual Europe Production Kft.

A felhívás így szól: az „MTVA részére a Magyarország, Szeretlek című produkció előállításához szükséges vizuáltechnikai eszközök bérlése és üzemeltetése a „Dinamikus beszerzési rendszer (DBR) létrehozása vizuál- és világítástechnikai eszközök bérlése és üzemeltetése tárgyában”. A kiírást két részre bontották:

  1. rész: a produkció előállításához szükséges vizuáltechnikai eszközök bérlése kezelőszemélyzettel;
  2. rész: a szükséges alumínium tartószerkezet (Truss) és az ezekhez tartozó rögzítő, mozgató motorok bérlése és üzemeltetése kezelőszemélyzettel.

Mindkét részt a Visual Europe Production Kft. nyerte összesen nettó 5 223 000 forint értékben.

Ha indult, nyert

Az MTVA vizuál- és világítástechnikai eszközök beszerzésére még 2022-ben hozott létre dinamikus beszerzési rendszert (DBR). Ennek az eljárási fajtának a lényege, hogy a gazdasági szereplők – ha megfelelnek az alkalmassági követelményeknek – folyamatosan csatlakozhatnak az eljáráshoz a beszerzés ideje alatt. Majd ezek a cégek (egymással versenyezve) tehetnek ajánlatot az éppen aktuális felhívásra.

A DBR-be 2022-ben 7 cég jelentkezett, és mind a hetet fel is vették. Az MTVA akkori becslése szerint a DBR működtetésének időtartama alatt

a megrendelni kívánt teljes mennyiség becsült értéke kb. nettó 2 500 000 000 forint lehet.

Az ajánlatkérő ugyanakkor felhívta a figyelmet arra is, hogy az eljárás nem jelent lehívási kötelezettséget (tehát vagy lesz megrendelés vagy nem).

Az EKR-ben található adatok szerint eddig 7 alkalommal rendelt meg szolgáltatást az MTVA, és a Visual Europe Kft. – egy kivétellel, amikor nem indult – minden alkalommal nyert. Rajtuk kívül csak 2 további cég, a Peoni Szolgáltató Kft. és a Visual Creative Kft. kapott megbízást.

Vagyis Balásy Gyula cégeihez továbbra is csöpög a közpénz.

Katus Eszter

Nyitókép: Részlet a „Magyarország, Szeretlek” című műsorból. Fotó: Youtube

Megosztás

Nélküled nincsenek sztorik.

  • Bankkártya
  • Átutalás
  • PayPal
  • 1%
  • Így is támogathatsz

Támogasd a munkánkat bankkártyás fizetéssel! Köszönjük.

2 990 Ft 5 990 Ft 14 990 Ft Egyedi összeg

Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!

  • Belföld
  • Külföld

Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank

Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.

IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB

Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)

Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.

Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatás

Ha az 1 százalékodat az Átlátszó céljaira, projektjeire kívánod felajánlani, a személyi jövedelemadó bevallásodban az Átlátszónet Alapítvány adószámát tüntesd fel: 18516641-1-42

1% TÁMOGATÁS

  • ikon ikon

    Viselj Átlátszós pólót!

    Támogasd a munkánkat 10 ezer forint adománnyal, mi pedig megajándékozunk egy pólóval. Katt a részletekért.

  • ikon ikon

    Üvegvisszaváltással

    Támogasd a munkánkat palackvisszaváltással, kattints az üvegvisszaváltós oldalra, mentsd el a kódunkat, és használd azt a Repontoknál!

  • ikon ikon

    Bankkártyával az AdjukÖssze.hu oldalon

    Ha van bankkártyád, akkor pár kattintással gyorsan tudsz rendszeres vagy egyszeri támogatást beállítani nekünk az adjukossze.hu oldalán.

  • ikon ikon

    Postai befizetéssel

    Postai befizetéssel is tudsz minket támogatni, amihez „sárga csekket” küldünk. Add meg a postacímedet, és már repül is a csekk.

  • ikon ikon

    Havi előfizetés a Patreonon

    Néző, Szurkoló, B-közép és VIP-páholy kategóriás Átlátszó-előfizetések között válogathatsz a Patreonon.

  • ikon ikon

    Benevity rendszerén keresztül

    Bárhol is dolgozol a világban, ha a munkáltatód lehetőséget ad arra, hogy adott összeget felajánlj egy nonprofit szervezetnek, akkor ne feledd, a Benevity-n keresztül az Átlátszónet Alapítvány is ajánlható.

  • ikon ikon

    SZJA 1% felajánlásával

    Ha az 1 százalékodat az Átlátszó céljaira, projektjeire kívánod felajánlani, a személyi jövedelemadó bevallásodban az Átlátszónet Alapítvány adószámát tüntesd fel: 18516641-1-42