„A saját vezetőink hazudtak nekünk” – elektrolitgyár építése ellen tüntettek Szolnokon
A kínai KunlunChem által építendő elektrolitgyár ellen demonstráltak Szolnokon, a tiltakozók népszavazást követelnek a veszélyes beruházásról.
A kínai KunlunChem által építendő elektrolitgyár ellen demonstráltak Szolnokon, a tiltakozók népszavazást követelnek a veszélyes beruházásról.
A Velencei-tó egyik utolsó természetes partszakaszának beépítését jelentené a kormány által kiemeltté tett építési beruházás, melynek részleteit titkolják.
Épp azokban a gyáregységekben tiltották meg a rákkeltő anyagok használatát, ahol a műholdas felvételek szerint feketére színeződött az épületek teteje.
Pedig csak beszámoltunk a tárgyalásról. Az államtitkár viszont cikkünk mellett a hatósági iratok benyújtására felszólító bírósági döntést is megkérdőjelezte.
Kollégánk Dévényi István és Ficsor Benedek újságírókkal beszélgetett a Magyar Hang műsorában az elmúlt hét legfontosabb híreiről.
A dél-koreai cég korábban felfüggesztett, tavaly óta újra működő bátonyterenyei és szigetszentmiklósi üzemében évente összesen 37 400 tonna selejtes akksit kezelnének.
Zavaró ipari üzemek és több sávos autóút ügyében sikerült változtatást elérni a lakosok kitartó tiltakozásának és az őket képviselő helyi politikusoknak köszönhetően.
Az életükért és a jövőjükért rendeztek vonulós tüntetést a Mikepércsi Anyák, összefogva a hajdúsági Tisza-csoportokkal.
Nem nyújtotta be a bíróságnak a kormányhivatal a gyárbővítésre kiadott engedély-módosítást, mert az szerinte az akkugyár "egyéb" tevékenységeiről szól.
Egyes kormányhivatalok szóról szóra megegyező, ugyanakkor jogsértő módon utasítják el közadatok kiadását, vagy húzzák az időt az adatigénylések teljesítése során.
Az akkugyárakban használt magzatkárosító hatású oldószer újrahasznosítását végezné az üzem, létesítését azonban egyelőre nem támogatja Sajóbábony vezetése.