Videófelvétel: tűz és robbanás a komáromi akkugyárban minőség-ellenőrzés közben
Tűz keletkezett, majd az ajtó is kirobbant az Átlátszó birtokába került videó tanúsága szerint.
Tűz keletkezett, majd az ajtó is kirobbant az Átlátszó birtokába került videó tanúsága szerint.
A veszélyes anyagok valós mennyiségét titkolják, a gyár körüli veszélyességi zónákat pedig nyolc éve nem jelölték ki.
A cégnél a kormánytól várták volna el, hogy valamilyen módon korlátozza az Átlátszó munkáját.
Az engedély nélkül felhalmozott több ezer tonna hulladék miatt bírságot nem szabtak ki, és a hatóság újra engedélyezte a dunakeszi sittlerakó működését.
Több mint egy éve a Pest megyei kormányhivatal, valamint más állami hatóságok is ugyanazzal a szöveggel utasítanak el minden adatigénylést.
Télen kevesen kirándulnak a Bükkben, az erdészeteknek ezért kevésbé kell aggódniuk, hogy túl sok szemtanúja lesz a védett erdőkben zajló fairtásoknak. A kitermelt fa jelentős része hőerőművekben ég el.
A kitermelés után építési törmelékkel akarta feltölteni egy cég a dolomitbányát, de a kormányhivatal ezt nem engedélyezte környezetvédelmi okokból.
A komáromi akkugyárból érkeznek mérgező anyaggal teli tartálykocsik a Mészáros Lőrinc érdekeltségi köréhez köthető cég telephelyére.
Így már 57,5 milliárd forintra, az eredeti összeg két és félszeresére nőtt a gyár és a térség villamosenergia ellátásának költsége, amelyet a kormány közpénzből finanszíroz.
Az állampolgárok gyakran szembesülnek azzal, hogy a hatóságok „ellenük" dolgoznak, és nem az ő érdekeiket védik.
Számos cikkben és videóban foglalkoztunk idén a klímaváltozás miatt egyre elviselhetetlenebbé váló nyári hőséggel, a természetes vizekkel, és az ivóvízzel.