A budapesti és balatonfüredi beruházások összértéke 13,75 milliárd forint.
Hirdetés
Az uniós közbeszerzési értesítő legutóbbi számaiban nyolc hirdetmény jelent meg a 2017-es budapesti vizes vb-vel kapcsolatban:
– Császár-Komjádi uszoda felújítása 3,46 milliárd forint
Nyertes a CS-K Projekt 2016. Konzorcium, melynek a tagjai az Épkar Zrt. és a Fertődi Építő és Szolgáltató Zrt.
– akkreditációs központ tervezése és kivitelezése a Margitszigeten 349,9 millió forint
Nyertes a Nyírépszer Hungária Kft.
– a Dagály uszoda körüli létesítmények tervezése, kivitelezése 902,8 millió forint
Nyertes a Nyírépszer Hungária Kft.
– a Margitszigeti FINA Fesztivál létesítmények tervezése, kivitelezése 348 millió forint
Nyertes az MHM Product Kft.
– a FINA Market I. Dagály uszoda körüli addicionális rendezvénytechnikai létesítmények tervezése és kivitelezése 104 millió forint
Nyertes az MHM Product Kft.
– a balatonfüredi nyílt vízi úszáshoz szükséges létesítmények tervezése, kivitelezése 269,9 millió forint
Nyertes a Hanley Service Kft.
– parkoló fejlesztése Balatonfüreden 3,43 milliárd forint
Nyertes az önkormányzati tulajdonban lévő Gótika Balatonfüred és Környéke Építőipari Kft., a beruházás költségét előzetesen 1,6 milliárdra becsülte a város önkormányzata.
– szinkronúszás és felkészülési létesítmények tervezése és kivitelezése Budapesten 4,89 milliárd forint
Nyertes a Penta Industry Kft.
Valamennyi eljárás hirdetmény nélküli közbeszerzés volt, melyet minden esetben előre nem látható rendkívüli sürgősséggel indokolt az ajánlatkérő, pedig nem mostanában, hanem már bő másfél éve, 2015 márciusában kiderült, hogy Budapest rendezi a 2017-es vizes vb-t.
A nyertes kivitelezők mindegyike régi ismerősünk:
Az Épkar Zrt. -ről és a FÉSZ Zrt.-ről legutóbb november elején írtunk: akkor a West Bau Hungária Kft.-vel és a Mészáros Lőrinc-közelinek tartott Magyar Építő Zrt.-vel közösen nyertek aKözbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF) építési tenderén, melynek keretében az előzetesen becsült nettó 2,75 milliárd forint helyett nettó 3,89 milliárd forintért építenek logisztikai központot a KEF-nek.
A Nyírépszer Hungária Kft. és az MHM Product épít 1,5 milliárd forintért Kisvárdára Sportszállót és Apartmanházat, és a Nyírépszer volt az a cég, amely a debreceni menekültszállót bővítette nem sokkal a bezárása előtt.
A Penta Industry építi 2 milliárd forintért a kisvárdai stadiont, és közel 400 millióért a mezőkövesdi sportszállót.
A Hanley Service Kft. egy fiatal, ám roppant sikeres vállalkozás: mint azt a 24.hu megírta, idén májusban 18 nap leforgása alatt összesen 1,7 milliárd forint értékű tanuszoda-, illetve tornaterem építésére vonatkozó közbeszerzést nyert el.
És itt a lehetőség, hogy úgy támogasd a munkánkat, hogy ezzel egy karácsonyi ajándékra is szert teszel. Ha előfizetsz egy évre, akkor névre szóló 2017-es Átlátszó Támogatói Kártyát küldünk. Újfajta átlátszós póló is van. Részletek itt.
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!
Belföld
Külföld
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001 Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Ha az 1 százalékodat az Átlátszó céljaira, projektjeire kívánod felajánlani, a személyi jövedelemadó bevallásodban az Átlátszónet Alapítvány adószámát tüntesd fel: 18516641-1-42
Ha van bankkártyád, akkor pár kattintással gyorsan tudsz rendszeres vagy egyszeri támogatást beállítani nekünk az adjukossze.hu oldalán.
Postai befizetéssel
Postai befizetéssel is tudsz minket támogatni, amihez „sárga csekket” küldünk. Add meg a postacímedet, és már repül is a csekk.
Havi előfizetés a Patreonon
Néző, Szurkoló, B-közép és VIP-páholy kategóriás Átlátszó-előfizetések között válogathatsz a Patreonon.
Benevity rendszerén keresztül
Bárhol is dolgozol a világban, ha a munkáltatód lehetőséget ad arra, hogy adott összeget felajánlj egy nonprofit szervezetnek, akkor ne feledd, a Benevity-n keresztül az Átlátszónet Alapítvány is ajánlható.
SZJA 1% felajánlásával
Ha az 1 százalékodat az Átlátszó céljaira, projektjeire kívánod felajánlani, a személyi jövedelemadó bevallásodban az Átlátszónet Alapítvány adószámát tüntesd fel: 18516641-1-42
Ennyivel többe kerül „a Császár-Komjádi Uszoda és a Hajós-Széchy Uszoda felújítására irányuló beruházáshoz kapcsolódó mérnöki tanácsadói és építési műszaki ellenőri feladatok...
Rájöttek, hogy klíma kell a létesítményekbe, amiben emberek lesznek a versenyek idején. Hivatalosan július végén befejeződött az úszó világbajnokság,...
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!