Amint a lengyel liberálisok befejezték a vidékiek lenézését, az ellenzék megnyerte a választást
Interjú Ziemowit Szczerek lengyel újságíróval politikáról, a magyar ellenzékről és a közelgő európai parlamenti választásról.
A szír borbély, a villanyszerelő és a négy dühös fiatal. Miért jöttek, merre mennek és visszamennének-e, tettük fel a kérdést. A felvételek a Keleti Pályaudvaron készültek szeptember elején.
A szeptember elején a Keleti pályaudvarnál vonatra várakozó menekültektől azt szerettük volna megtudni, hogy melyik országból jöttek, mit remélnek a jövőjüktől, és ha rendeződne szülőföldjükön a helyzet, visszamennének-e? Tolmács segítségével, anyanyelvükön szólítottuk meg őket, ami sokat segített abban, hogy többen válaszoljanak kérdéseinkre, kamera elé azonban csak kevesen álltak.
„A rendőrség eszkalálta az eseményeket” – egy volt rendőrparancsnok a röszkei csatáról
Hétezer katonát sem tudunk kiállítani a határra – állítja egy honvédségi szakértő
Nagyüzemi menekültcsempészet hatósági szemhunyással? Ezek az érintett budapesti szállók
Menekültexodus: Salzburgig utaztunk az autópályán menetelőkkel
“Együtt élünk vagy együtt halunk” – egy szír család a tengeri átkelésről és az embercsepészekről
“Az egész rokonság összepótol, hogy a családból legalább egy túlélő legyen”
Lemond magyar állampolgárságáról, így tiltakozik az épülő kerítés ellen egy erdélyi lány
A megkérdezettek mindegyike szír állampolgárnak mondta magát, de egyikük sem egyenesen Szíriából jött, és mindegyikük Németországba akart eljutni. Válaszadóink Törökországban töltötték az elmúlt egy-két évet, de nem találtak munkát: a legtöbben a gyerekeik miatt indultak el, mert mint mondták „milyen élet az, amikor úgy nőnek fel a gyerekek, hogy nincs munka, nincs víz, áram, orvosi ellátás, oktatás és még lőnek is?”
A helyzet kialakulásáért a szíriai kormányt, az iszlám államot és a nyugatot egyaránt okolják. A megkérdezettek nem mutattak különösebb érdeklődést a politika iránt. Megtudtuk, hogy 1200 eurót kellett fizetniük, hogy Törökországból átjussanak Görögországba. A helyszín a Keleti pályaudvar, az időpont szeptember eleje, amikor már rendezett körülmények között, (erős rendőrségi biztosítással) elhagyhatták a vonatjeggyel rendelkezők Magyarországot.
Keresztély Kata – Victora Zsolt
Fizess elő az Átlátszóra, hogy még sok ilyen cikket írhassunk!
Havonta csak egy ezres: már csak 945 új előfizetőre van szükségünk
ahhoz, hogy az alapmtevékenységünk közösségi finanszírozású legyen. Tudnivalók itt.
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásInterjú Ziemowit Szczerek lengyel újságíróval politikáról, a magyar ellenzékről és a közelgő európai parlamenti választásról.
A nyugdíjazásáig a Döglött Ügyek Osztályát, vagyis a Kiemelt Ügyeket Felderítő Főosztályt vezető Kovács Lajos ezredes a Fenyő-ügyben hallgatta meg Portik Tamást.
Közel egy órás videóinterjú a szegedi botránypolitikussal.
A Miskolci Herman Ottó Gimnázium két végzős diákjával beszélgettünk, akik a felmentett igazgatóhelyettes melletti kiállás szervezésében vettek részt.
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!