Magyar kézbe magyar fegyver? Tovább nő a külföldi befolyás a hadiiparban
Az újabb privatizáció után a 4iG-n keresztül tovább nő a német Rheinmetall befolyása a magyar hadiiparban, ez a külföldi kitettség a régióban csaknem egyedülálló.
Az újabb privatizáció után a 4iG-n keresztül tovább nő a német Rheinmetall befolyása a magyar hadiiparban, ez a külföldi kitettség a régióban csaknem egyedülálló.
Lázár János barátjának dohányos cégénél kiseperték a kasszát, de az Orbán- és Mészáros-érdekeltségeknél nincs jele a vagyonkimentésnek.
Nem sokkal azután, hogy Putyin nyilvánosan beszélt az ukrán csalók elleni fellépésről, Orbán és a magyar kormánypárti sajtó is ukrán csalókkal riogató kampányt indított.
A Filmintézet korábban olyan szerződéslistát mutatott be a több milliárdból épült díszletvárosról, ahol ki voltak takarva a pénzösszegek és a bérlők nevei.
Az ukrán Pókháló-hadművelet megmutatta, hogy civilek számára is elérhető technológiákat használva is mekkora kárt lehet okozni.
5 százalékra kellene emelni a GDP-arányos védelmi költségvetést, pedig már a 2%-ot is „vért izzadva préseltük ki magunkból.”
2022-ben nem is találkoztak ellenzéki párttal, mondták az egyik békési kistelepülésen, amit útba ejtett Magyar Péter országjárása. A körzetet könnyen meg is nyerte a Fidesz, azóta viszont kétesélyessé vált a verseny itt és a menet más állomásain.
Az amerikai FARA acthoz hasonlítja Lánczi Tamás a tervezett ellehetetlenítési törvényt, pedig az a mai formájában jobban hasonlít a most is hatályban lévő közhasznúsági törvényhez.
A Facebook hirdetési adatbázisából kiderül, hogy kifejezetten a magyarlakta megyékre célozzák az Orbán-beszédből készült kampányvideót.
Térképen mutatjuk, miért kedvezne a Fidesznek, ha bevezetnék az ingatlanvásárlást korlátozó törvényt a kistelepüléseken.
Fegyverszállítások, titkos egyeztetések, milliárdos fegyvermutyik: az Átlátszó az elmúlt években több olyan katonai lépésről is írt, amelyek ellentmondanak a kormány békekampányának.