Kartellezés gyanúja miatt nyomoznak egy 280 millió forintos érdi óvoda-közbeszerzés ügyében
Négymillió forintos uniós bírság és 70 millió forintos uniós visszatérítési szankció kiszabása után nyomozás indult a sokat vitatott érdi óvodaépítések...
A Nyirő-újratemetés kommunikációja megszervezésének világraszóló sikere után Lukács Csaba, a Magyar Nemzet újságírója Ligeti Ernőről, a nyilasok által meggyilkolt zsidó származású erdélyi magyar íróról készíthet filmet. Pikáns sztori, majdnem olyan jó, mint amikor a csepeli Radnóti művházban tartott Nyirő-estet Németh Szilárd rezsitábornok.
A Magyar Holokauszt emlékév keretében a „társadalmi aktivitás növelése, valamint a Magyar Holokauszt Emlékév céljainak társadalmasítása érdekében meghirdetett” Civil Alap-2014 ereményeit most hozta nyilvánosságra a kormány.
A kezdeményezés célja az volt, hogy az emlékévet, annak céljait a magyarországi zsidó közösségek, valamint a civil szféra bevonásával megismertessék a társadalommal, segítsék a szembenézést a történelemmel, valamint ösztönözzék a társadalmi aktivitást.
A november 15-ig beérkezett pályázatokat az Országgyűlés Kulturális és Sajtóbizottsága – a pályázati kiírásban foglaltaknak megfelelően – véleményezte és rangsorolta, majd a mellékelt dokumentumban foglalt előterjesztést tette a Miniszterelnökséget vezető államtitkár felé.
Lukács Csaba legalább három projekttel pályázott eredményesen. Két és fél milliót nyert azon a KárpátPress Bt.-n keresztül, amely 2011-ben már kapott majd’ harmincmilliót Kövér László kabinetfőnökétől kisebbségkutatással kapcsolatos projektekre:
„Súly alatt a pálma – riportsorozat erdélyi és magyar lapokban, nyomtatott és webes publikáció, valamint dokumentumfilm (televíziós megjelenés + DVD kiadvány) Ligeti Ernő (1891-1945) életéről és irodalmi munkásságáról, az erdélyi magyar irodalomban betöltött szerepéről
Illetve öt és fél milliót a Székely Szeretetszolgálat Alapítványon keresztül Karácsony Benő zsidó származású erdélyi magyar íróval kapcsolatos projektjére:
Karácsony Benő emlékezete – dokumentumfilm (televíziós megjelenés + DVD kiadvány) és multimediális weboldal, valamint két irodalomtörténeti tudományos konferencia Budapesten és Kolozsváron 2014 októberében Karácsony Benő (1881-1944) irodalmi munkásságáról, az erdélyi magyar irodalomban betöltött szerepéről.
Végül ötmilliót a fent említett harmincmilliós megbízásban szintén résztvevő másik cégével, a B-Fókusz Intézettel:
Identitás, értékrend és együttélés a határon túli magyarság és a határon túli magyar zsidóság körében” Szociológiai kutatás a határon túli magyarság és magyar zsidóság körében
Mint emlékezetes, tavaly májusban a Kövér-közeli fideszista körök megkísérelték újratemetni Nyirő József erdélyi írót Székelyudvarhelyen. A vállalkozás megbukott a román ellenálláson és adminisztratív trükkökön, de Szűcs Géza akkori kultúrállamtitkár minden jel szerint kicsempészte a temetés helyett megrendezett eseményre Nyirő hamvait – a táskájában.
Az újratemetés kommunikációját Lukács Csabára bízta az Országgyűlési Hivatal. Miután sikerült nemzetközi diplomáciai botrányt kavarni az akcióval, és a világsajtót is bejárta, hogy a magyar kormány megint nácikat tutujgat, még azt is megértük, hogy Kövért persona non grata-nak nyilvánították Izraelben az eset miatt, és visszamondták a neki szóló meghívást a Raoul Wallenberg születésének 100. évfordulójára rendezett Kneszet-ülésre. Én ezek alapján biztos nem sorolnám „globálisan a top háromba” a porlasztott nyilas exportjának kommunikációját, de hát mit értek én a kommunikáció magas tudományához.
Nyirő József a háború alatt az Erdélyi Párt képviselője és a Magyar Erő c. lap főszerkesztője és a Magyar Kelet felelős szerkesztője volt. A nyilaspuccs után propagandistai kvalitásait Szálasi szolgálatába állította, majd a nyilas parlamenttel együtt hagyta el az országot nyugat felé, a szovjetek elől menekülve. A nyilasok utolsó propagandaeszközét, a hangszóróval felszerelt autóról közvetített Eleven újság-ot is ő szervezte meg Sopronban. Néhány szaftosabb Nyírő-idézetből az ATV.hu közölt válogatást.
Kép: sikerado.hu
UPDATE: A B-Fókusz nem Lukács Csaba cége, hanem azé a Dobos Ferencé, aki Lukács Kárpát-Press nevű cégének kültagja. A B-Fókusz és a Kárpát-Press összedolgozott fent említett, Kövér László kabinetfőnöke által harmincmillió forinttal támogatott projektben is.
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásNégymillió forintos uniós bírság és 70 millió forintos uniós visszatérítési szankció kiszabása után nyomozás indult a sokat vitatott érdi óvodaépítések...
A minap írtunk arról, hogy a megjelent ellenzéki programvázlatban a romák helyzetével foglalkozó részt sikerült egy gazdag indiai családról készült,...
Komposztáló üzemet akart építeni Pátyon Soltész Miklós államtitkár fiának cége, de végül a fideszes polgármester jegyzője akadályozta meg a beruházás...
Telex: Mostantól akár hatszor annyi idő alatt adja ki az állam a közérdekű adatokat Mostantól 15 nap helyett újra 45 napjuk,...
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!