Jelentősen nőtt, de Európában így is alacsonynak számít a hazánkban élő külföldiek száma
Az orosz-ukrán háborúnak köszönhetően a legtöbb hazánkban élő külföldi Ukrajnából érkezett a népszámlálás évében.
Lapunk munkatársa és a kormányközeli szervezetek által alapított Migrációkutató elemzője ült le egymással beszélgetni a mostanság talán legtöbbet emlegetett témáról.
Évek óta központi szerepet játszanak a magyar politikában a külföldről hazánkba érkezők. A kormány a menekültekkel, az ellenzék a vendégmunkásokkal riogat.
A minap a népszámlálási adatokon keresztül mutattuk be a Magyarországon három hónapnál hosszabb ideig tartózkodók valós helyzetét. Mennyien vannak, honnan jöttek, mi célból, mely régiókban, településeken élnek.
Más módszert követett kollégánk, Segesvári Csaba, aki közvetlenül a szerb-magyar határról készített tudósítást az Átlátszó számára. Videóriportjában beszámolt arról, hogy milyen állapotok uralkodnak a térségben. Megörökített rohanó, kerítésen átmászó menekülteket, embercsempész-autót, beszélt a helyiekkel, határ menti település polgármesterével, járőrözött mezőőrrel, és végül arra a megállapításra jutott, hogy csak az nem jön át, aki nem akar.
A félig szír származású, többek közt arab szakon végzett Sayfo Omar a kormányközeli Századvég Intézet és az Mathias Corvinus Collegium által alapított Migrációkutató Intézet vezető munkatársaként hivatalból foglalkozik az emberek országhatárokon átnyúló vándorlásával.
Az Átlátszó újságírója és a Migrációkutató munkatársa Hont András moderálása mellett beszélgetett a migrációról. Szóba került, hogy mit tesznek a magyar és szerb hatóságok a határon, és mit lehetne még tenni, illetve az is, hogy bármilyen határvédelem mellett kiküszöbölhető-e az illegális határátlépés. Az eszmecsere sarkos eleme volt a migráció eredete, az útra kelők motivációi, az országok, ahonnét jönnek, és azok, amelyek befogadják őket. Témát jelentettek a problémák, amelyek az elmúlt évtizedekben Európában fölhalmozódtak, és az embercsempészet mint globális bűnözési forma. A néhol letagadhatatlan véleménykülönbség ellenére a beszélgetés végig konstruktív légkörben folyt, és sok esetben egyet is értettek a résztvevők.
A teljes adás meghallgatható Youtube-on, Soundcloudon, Spotifyon, Google Podcasten, Player.fm-en és további helyeken.
SHOW NOTES:
Csak az nem jön át, aki nem akar – a határkerítésbe vágott kapukon ki-be járnak az embercsempészek Ásotthalomnál: https://atlatszo.hu/orszagszerte/2023/11/07/csak-az-nem-jon-at-aki-nem-akar-a-hatarkeritesbe-vagott-kapukon-ki-be-jarnak-az-embercsempeszek-asotthalomnal/
Jelentősen nőtt, de Európában így is alacsonynak számít a hazánkban élő külföldiek száma: https://atlatszo.hu/adat/2023/11/17/jelentosen-nott-de-europaban-igy-is-alacsonynak-szamit-a-hazankban-elo-kulfoldiek-szama/
Hont András Facebook-oldala: www.facebook.com/hontandras75
Segesvári Csaba Facebook-oldala: https://www.facebook.com/scsatlatszo
A Migrációkutató Facebook-oldala: https://www.facebook.com/migraciokutato
Az Átlátszó Facebook-oldala: www.facebook.com/atlatszo.hu/
Az Átlátszó Instagram-oldala: www.instagram.com/atlatszo/?hl=hu
Az Átlátszó Twitter-oldala: twitter.com/atlatszo
Az Átlátszó YouTube-oldala: www.youtube.com/c/Atlatszovideo
Az Átlátszó Tumbrl-oldala: atlatszo.tumblr.com
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásAz orosz-ukrán háborúnak köszönhetően a legtöbb hazánkban élő külföldi Ukrajnából érkezett a népszámlálás évében.
Csoportokban vonuló határsértők, egyre erőszakosabb embercsempészek – erre panaszkodtak stábunknak az ásotthalmiak. Több napig forgattunk a térségben, így találkoztunk egy sétáltató embercsempésszel, valamint figyeltük éjszakán át a határt.
Legfontosabb októberi sztorijaink leglényege legföljebb harminc percben, ezentúl élőben is!
Legfontosabb szeptemberi sztorijaink leglényege legföljebb harminc percben!
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!