Kartellezés gyanúja miatt nyomoznak egy 280 millió forintos érdi óvoda-közbeszerzés ügyében
Négymillió forintos uniós bírság és 70 millió forintos uniós visszatérítési szankció kiszabása után nyomozás indult a sokat vitatott érdi óvodaépítések...
Zoltai Gusztáv, a volt munkásőr, (valamint a hajdani ávós Komlós János egykori bizalmasa a Mikroszkóp Színpadnál) jelenleg egy olyan (deklaráltan antikommunista) politikusnak – Lázár János – ad tanácsot, akinek pártja, a Fidesz propagandistái annak idején Imre Kertésznek nevezték a Nobel-díjas magyar írót. Vele folytatjuk az Átlátszó Nagy Túlélők Sorozatát.
Sorozatunkban ama posztkomcsi és/vagy szoclib kádereket (vagy örök pragmatikus átigazolókat) mutatjuk be, akik a Nemzeti Együttműködés Rendszerében is kitűnően elboldogulnak.
Olyan személyeket mutatunk tehát be, akik a korábbi balliberális kormányok és/vagy kormánypártok holdudvarának beazonosítható figurái voltak. Ám ennek dacára a Nemzeti Együttműködés Rendszerében is – közvetlen vagy indirekt módon – profitálni tudnak az állammal való politikai és/vagy üzleti kapcsolatból.
Másik altípusa a jövőben itt tárgyalt személyeknek, (illetve az általuk vezetett, fémjelzett cégeknek, intézményeknek): akik pályafutásukat, értékrendjüket tekintve olyannyira szemben álltak a NER legitimációját adó ideológiával, hogy karrierjük folytatódásának épp ama oldalon kéne rettentő botránykővé válnia.
S végül (de nem utolsósorban) itt vannak még az elvnélküli örök pragmatisták. Akik nem diszkriminálnak: pártsemlegesen kiszolgálják a mindenkori uralkodó pártot. Válogatásunk természetesen szubjektív, de minden esetben konkrét adatokon, forrásokon nyugszik.
De ki is Zoltai Gusztáv? És kikhez csatlakozott nemrég? A kölcsönös elvtelenség bizarr szupernóvájának forrásai alább.
A Mandiner hátborzongató csengésű Öt dolog, amire nincs magyarázat című listáját Zoltai Gusztáv tanácsadói kinevezése vezeti. Zoltai, akinek havi egymilliós szerződését a hírek szerint jól meg is hosszabbították, a jelek alapján kilőhetetlen.
„Zoltai egyébként nagy pártember volt. Fölfelé nyalt, lefelé taposott, és össze-vissza hazudott mindig. Nagy-nagy meglepetésemre egyszer csak a hitközségnél találtam. Fölfedezte magában a zsidót, amit addig igyekezett eltitkolni. Komlós tudta, hogy Zoltai kicsoda. Neki kellett egy olyan ember, aki intézte a dolgait. Zoltai ilyenformán nemcsak művészeti titkárként jeleskedett, hanem ő volt a Mädchen für alles. Nagyon sokat dolgozott, mert fönn akarta magát tartani. Keresett is rendesen, amíg a színháznál volt.” – ezt az őt jól ismerő Harkányi Endre színész mondta róla. Tette ezt tizenkét éve, Kertész Péter Komlós János-életrajzában. (A Komlós. Ulpius-ház. Könyvkiadó Bt. 2002. 347-348. o.)
„A feltűnésekor már hosszú és tartalmas munkásőrmúltat maga mögött tudó Zoltai Gusztáv (hitközségi szlengben: a Főnök) negyedszázados országlását a Mazsihisznél és a budapesti zsidó hitközségnél olyan ügyek korszakolták, mint a „hamis számlák” története a 90-es évek közepén, amikor egy konkrétan nem létező vállalkozónak fizettek ki pénzeket, amelyekről nem lehetett tudni, hogy mely létező személy zsebében landoltak.” – írta a kinevezés után Vári György a Népszabadságban.
Ezt így hogy? Úgy, hogy se Zoltainak nincsenek elvei, se a kormánynak, amelyet szolgál. Egy olyan párt politikusának tanácsadója lett, amely párt alapítványa, a Polgári Magyarországért Alapítvány csekélyke 30 millió forinttal támogatta a Magyar Krónikát. Miért érdekes ez? Csupán azért, mivel a lap főszerkesztője, Bencsik Gábor elmondta, „a folyóirat a Demokrata című hetilap „szellemi és fizikai műhelyében készül.” Továbbá a lapbemutatón „házigazdaként” jelen volt Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője is.” (Tetszenek tudni: ez az az újság, amely szerkesztőségének udvarán gyakorlatozott a Gárda.) A Demokratához az utóbbi években 26, 7 millió forint közpénz jutott el, (a Szerencsejáték Zrt. adományát is érdemes megemlíteni) a Demokrata-főszerkesztő Bencsik pedig 2003-ban belépett a Fideszbe. (Egyéb történetek Bencsik Andrásról itt találhatók.)
A MAGYAR KRÓNIKA Lapkiadó Korlátolt Felelősségű Társaság jelenlegi ügyvezető-cégtagja az Opten cégadatai szerint Bencsik András öccse, Bencsik Gábor. 2014. március 23-ig a cég a MAGYAR HÁZ Kft. névre hallgatott. (Ügyvezetője 2006. január 10-től Bencsik Gábor, előtte, 2000. január 26-tól Bencsik András, aki 2006. január 10-ig cégtag is volt.) A Magyar Ház Kiadó jelentette meg 2004 novemberében (felelős kiadó: Bencsik András) a „Mi sokkal jobban gyűlölünk titeket.” Magyarellenes és neosztálinista közbeszéd a magyarországi médiában című kötetet.
Közép-Európa szívében a Németh László által megálmodott Kert-Magyarország helyén – a valóságos Kertész-Magyarország „cserepedik” (Medgyessy Péter). Magyarul: cseperedik. Kertészkednek, fát nevelnek. Az európai rögbe kapaszkodó magyar tölgy helyére tájidegen pálmát telepítenek. Szábrákat, azaz kaktuszokat. Sziklakerteket, a spirituális Negev-sivatag jelképeit. Rajzolják a politikailag korrekt gondolkodás új térképét, ahol a kék Duna hullámai – keringő helyett – Jordánként járják a törzsi táncot, s ahol a Balaton Holt-tengerré sekélyesedik. Svédországi dolláreső öntözi a hantokat.” – olvasható Vass Krisztián Kertész Imre és szellemi kertészei című, e kötetben publikált tanulmányában. (45. o)
A zsidózás minősített esetének tekinthető sorok mellett a kötetben több helyütt Imre Kertésznek nevezik a Nobel-díjas (s idén a magyar kormány által is kitüntetett) írót. Szentmihályi Szabó Péter majdnem-nagykövet (akinek verseskötetét Hende Csaba honvédelmi miniszter mutatta be és a Zrínyi Kiadó adta ki) a 2004-es kötetben is helyet kapott. „…Imre Kertész sokakat meglepő és a Nobel-díj-bizottság politikai elfogultságát bizonyító kitüntetése borzolta fel a keresztény, nemzeti értékrend alapján ítélkező magyarok kedélyét. […] Kertész ugyanis számos nyilatkozatában és írásában megtagadta hazáját és magyarságát, csupán kényszerű nyelvi közösséget vállalva Magyarországgal.” – írta Szentmihályi. (15. o.) „Hogy erről a beteges lelkiállapotról kellő képet kapjunk, következzen egy rövid idézet korunk zsenijétől, Imre Kertésztől…” – vezet fel egy Kertész-idézetet Pozsonyi Ádám. (Uo. 101.o.) „A helyzet odáig romlott, hogy magyargyalázásért már irodalmi Nobel-díjat is adnak.” – zárja a kötetet Bognár József szerkesztői utószava. (Uo. 131. o.) A műben szabadságharcosként dicsőítik az Irakban és Afganisztánban az amerikai és más nyugati csapatok ellen harcolókat. Akiket (az iraki és afganisztáni beavatkozás megítélésétől függetlenül) az összes demokratikus NATO-tagállam terroristáknak és/vagy törvényen kívüli bűnözőknek tekint.
„Erre vonatkozóan alighanem tudnának néhány élesen kritikus megjegyzést tenni az úgynevezett demokratizálást egyre nehezebben tűrő afgán vagy iraki szabadságharcosok is, akik semmit sem értenek a bonyolult világpolitikából, annak kiszámíthatatlan és a legritkább esetben következetes fordulataiból, de azt igen, hogy szeretnének a saját hazájukban a saját életelveik szerint élni. Ebben közös a mai európai értelmiségi, az afgán gerilla és az iraki felkelő, függetlenül attól, hogy milyen eszközöket használ, és éppen minek nevezik őket. Igen, függetlenül a használt eszközöktől, hiszen az elnyomók sem válogatnak az eszközökben.” (Uo. 8. o.) E sorokat a Charlie Hebdo elleni támadás után még inkább hasznos felidézni.
Zoltai – mint igazi politikai túlélőművész – jelenleg a Kertész Imrét gyalázó mű kiadójával van egy táborban. Ama Demokrata főszerkesztőjével, amelynek egyik szerzőjét, Gazdag Istvánt a Magyar Nemzetben nevezték nácinak. Nem is akárki, az azóta elhunyt történész, Kiszely Gábor, a Terror Háza szakmai igazgatója. A Magyar Nemzet 2002. július 26-i számában közölt, „Az erkölcsi nihilizmusról” című írásában azt mondja a Demokrata-munkatárs Gazdag Istvánról: „…nem vádolom gyűlöletkeltéssel. De ország-világ színe előtt nácinak nevezem.” Gazdag Istvánról munkahelye, a Demokrata honlapja ekképp ír: „Ha már „későszülöttként” elmulasztotta azt a korszakot, amelyben a leginkább (vagy egyáltalán) kedve lett volna élni – amikor az olyan szavak, mint becsület, elvhűség, bajtársiasság és effélék még jelentettek valamit -, vagyis az 1922-től 1945-ig tartó európai feltámadás idejét, akkor legalább pótcselekvésként azokhoz csatlakozott, akik őrt állnak az értékek küszöbén.”
Mindez Zoltait nem gátolja a szorgos emléktábla-avatásban. Végül is Bencsik és Zoltai álltak már egy helyen őrt az értékek küszöbén: a ’80-as évek pártállamában.
Papp László Tamás
Fotó: innen
Tetszett a cikk?
Ha hasznos kezdeményezésnek tartod az Átlátszót, szavazz ránk az Index on Censorship közönségszavazásán, hogy egy újabb nemzetközi díjjal öregbíthessük a hírnevünk.
Független ember vagy?
Ha lesz 4 ezer független támogatója az Átlátszónak, akkor nincs az a lázárjános, aki el tudna minket hallgattatni. Legyél egy a 4 ezerből, és változtasd meg Magyarországot! Tudnivalók itt.
Támogatás SZJA 1% felajánlásával #Azénadómból
Ha 1%-od az Átlátszó céljaira kívánod felajánlani, személyi jövedelemadó bevallásodban az Asimov Alapítvány adószámát tüntesd fel, ami a következő: 18265541-1-42 Letölthető nyilatkozat itt.
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásNégymillió forintos uniós bírság és 70 millió forintos uniós visszatérítési szankció kiszabása után nyomozás indult a sokat vitatott érdi óvodaépítések...
A minap írtunk arról, hogy a megjelent ellenzéki programvázlatban a romák helyzetével foglalkozó részt sikerült egy gazdag indiai családról készült,...
Komposztáló üzemet akart építeni Pátyon Soltész Miklós államtitkár fiának cége, de végül a fideszes polgármester jegyzője akadályozta meg a beruházás...
Telex: Mostantól akár hatszor annyi idő alatt adja ki az állam a közérdekű adatokat Mostantól 15 nap helyett újra 45 napjuk,...
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!