Kartellezés gyanúja miatt nyomoznak egy 280 millió forintos érdi óvoda-közbeszerzés ügyében
Négymillió forintos uniós bírság és 70 millió forintos uniós visszatérítési szankció kiszabása után nyomozás indult a sokat vitatott érdi óvodaépítések...
Elengedte a szentendrei önkormányzat a több mint fél milliárd forintos tartozását Simon Péter vállalkozónak, aki jelenleg a városi projektiroda vezetőjeként, közalkalmazottként dolgozik. Simon a városi uszoda üzemeltetése során halmozta fel adósságát, de korábban a Kulcsár-féle brókerbotrány szereplőivel is üzletelt.
Kép innen
2013. december 12-i ülésén a szentendrei képviselőtestület elvetette a Quali-Team Kft. elleni igényérvényesítését, vagyis nem kívánja behajtani rajta a szakértői vélemény szerint 587 millió forintos (plusz kamatok) tartozását – olvasható a Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület honlapján. A Quali-Team Kft. vezetője Simon Péter üzletember, akit 2012 novemberében neveztek ki a városi Fejlesztési és Projekt Menedzsment Iroda élére. A szakértői véleményt Szebellédi István készítette, aki már a pécsi önkormányzatnál is kapott hasonló feladatot, százmillió forintért. A szakértői jelentés szerint a szentendrei önkormányzat nem szerződésszerűen küldte ki a fizetési felszólításokat, illetve a lízingdíj befizetésére felszólító értesítések is elmaradtak. Az önkormányzat jogi és pénzügyi ellenőrző bizottsága azért sürgette a behajtás felfüggesztését, mert a valódi adós az önkormányzati tulajdonban álló, veszteséges Aquapalace Kft., a Quali-Team csupán kezes.
A brókerbotrányból a városfejlesztés élére
Ugyan egy korábbi cégén keresztül közel fél milliárd forinttal tartozik a szentendrei önkormányzatnak Simon Péter, 2012 novemberében mégis őt választották a városi Fejlesztési és Projekt Menedzsment Iroda élére. Simon neve felbukkan a Kulcsár Attila-féle brókerbotrányban érintett Britton környékén, de az üzlettársai között ott találjuk az egykori labdarúgót, idősebb Dárdai Pált is. Tovább a teljes cikkre.
Ahogy azt már korábbi bejegyzésünkben megírtuk, Simon korábban sportversenyek szervezőjeként tevékenykedett a városban Szentendrén, de a kilencvenes évektől inkább vállalkozóként és ingatlanfejlesztőként dolgozott. Ő volt az egyik ötletgazdája a befuccsolt visegrád-lepencei termálszállónak, a Thermal Hotel Visegrád Zrt.-ben 2000 és 2004 között az igazgatóság elnöke és elnök-vezérigazgató is volt. A beruházó a Kulcsár-botrányban érintett Britton-csoport volt, a K&H Equitiesből eltűnt pénzek egy részét éppen ebbe a termálszállóba szivattyúzták át. A Thermal Hotel igazgatósági tagja volt még Kerék Csaba és Mészáros János is, akik a Kulcsár Attila tulajdonában levő offshore cégben, az amerikai Britton Llc.-ben aláírási joggal rendelkeztek. A Heti Válasz 2009-es cikke szerint Mészárost a QualiTeam-Consult Kft.-nél lehetett utolérni, igaz, a nyilvános cégadatbázisban ennek nem volt nyoma.
Simon egyik cégében, a Castrum Visegrád Kft.-ben 2005. december és 2006. június között a fiatalabb Dárdai Pál, korábbi labdarúbó volt az egyik tulajdonostárs. A Castrum Visegrád Kft. 2000-ben vásárolt meg egy 5,3 hektáros telket Visegrád-Lepencén azzal a céllal, hogy oda nyitott fürdőkomplexumot, barlangfürdőt, luxusszállót fognak építeni. A Castrum előbb bérelte a telket, majd nettó 93 millió forintért megvette azt. Egy népszavazás miatt az önkormányzat pert indított a szerződés semmisé tételére, de a pert elvesztették, ezért a Castrumé maradt az ingatlan. A beruházás nem indult el, a cég 2010-ben csődöt jelentett maga ellen és felszámolásba borult, mintegy 100 millió svájci frankos adósságot felhalmozva.
Simon 2002-ben alapította a QualiTeam-Consult Kft.-t, és az elmúlt években többször is átalakult: kiválásos jogutódja az Energiablokk Kft. lett, majd Lepence Völgy Invest Kft.-re keresztelték át, most pedig Player Eight néven fut. A cég 70 százalékos tulajdonrésszel rendelkezett a Vizes Nyolcas Uszodát üzemeltető Aquapalace Kft.-ben, míg az önkormányzat 30 százalékossal. 2009-ben a QualiTeam kiszállt a cégből, és az a szentendrei önkormányzaté lett. A beruházáshoz a Raiffeisen Bank adott 10,5 millió eurós hitelt, amelyhez az önkormányzat vállalt készfizető kezességet. Mivel kisebbségben volt az önkormányzat az Aquapalace-ban, nem volt közbeszerzés sem a tervezésnél, sem a kivitelezésnél.
A megnyitó után ajánlotta fel Simon, hogy elcserélné az üzletrészét az önkormányzattal, a Társaság az Élhető Szentendréért egyesület szerint azért, mert az uszoda havi 20 millió forintos veszteséget termelt, amit a tulajdonosoknak kellett volna fizetni. Az önkormányzat többször felszólította Simonékat, hogy teljesítsék a kötelezettségeiket, eredménytelenül – írta az Index. A Magyar Narancs szerint az uszodához százmillió forintos ráfordítással építettek egy hűtőművet is, amelynek az üzemeltetése évente 15 millió forintos veszteséget okoz a szentendrei Városi Szoltáltató Zrt.-nek (VSZ).
2006 szeptemberében a szentendrei fűtőmű területén működő gázmotort a Budapesti Erőmű Zrt. átadta a QualiTeam-Consult Kft.-nek, ismeretlen ellenérték fejében. Ennek kiválásos jogutódja, az EnergiaBlokk Kft. 2008-ban nettó 323 millió forintért adta el a szerkezetet a városnak. A gázmotorban ekkor már 60 ezer üzemóra volt és 191 millió forinton tartották nyilván a könyvekben. Az EnergiaBlokk Kft. azóta már két újabb nevet kapott: 2009. szeptember és 2011. július között Lepence Völgy Invest Kft. néven futott, azóta viszont Player Eight Sportmanagement Kft.-ként működik.
A cég tulajdonosai Simon Péter mellett Bankó Tibor és idősebb Dárdai Pál. Bankó 2002. október és 2004. szeptember között igazgatósági tag, illetve cégjegyzésre jogosult volt a Thermal Hotel Visegrád Zrt.-ben, szintén Simonnal együtt üzletetek a P & P Management Kft.-ben, amely később SCD Siófok néven működött tovább, illetve 2005. február és 2006. augusztus között tagja volt a Cefam résztulajdonában álló Euro-Hosp Hungary Kft.-nek, amely a Vizes Nyolcas Uszoda orvosdiagnosztikai központját üzemelteti. A Cefam és az Euro-Hosp tulajdonában van a Dunakanyar Regionális TV Kft.-nek, amely a Szentendrei Médiaközpont Kft.-nek. Korábban a Médiaközpont QualiTeam/Energiablokk és Player Eight-érdekeltség volt.
Az elengedett adósság és a városfejlesztői állás mellé már csak apró érdekesség, hogy Simon lánya összesen öt trafikkoncessziós jogot nyert el a Dunakanyarban. Rédai-Simon Ágnes férje Rédai Dávid, Tahitótfalu fideszes önkormányzati képviselője.
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásNégymillió forintos uniós bírság és 70 millió forintos uniós visszatérítési szankció kiszabása után nyomozás indult a sokat vitatott érdi óvodaépítések...
A minap írtunk arról, hogy a megjelent ellenzéki programvázlatban a romák helyzetével foglalkozó részt sikerült egy gazdag indiai családról készült,...
Komposztáló üzemet akart építeni Pátyon Soltész Miklós államtitkár fiának cége, de végül a fideszes polgármester jegyzője akadályozta meg a beruházás...
Telex: Mostantól akár hatszor annyi idő alatt adja ki az állam a közérdekű adatokat Mostantól 15 nap helyett újra 45 napjuk,...
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!