„Hidegháborúban állunk a kínai kommunista párttal” – mi várható Trumptól a külpolitikában?
Keményvonalas Kína-ellenes külpolitikai programmal készíti elő a hatalomátvételt a Trumpot támogató háttérszervezet.
Keményvonalas Kína-ellenes külpolitikai programmal készíti elő a hatalomátvételt a Trumpot támogató háttérszervezet.
Bernie Sanders volt elnökaspiráns szerint a demokrata párt magára hagyta a munkásosztályt, így az is elpártolt tőlük. Az exit pollok alátámasztják ezt a kritikát.
Zelenszkij egyre többet beszél a fegyverszünet lehetőségéről, azonban Putyinnak gazdasági okokból és hatalma fenntartása szempontjából inkább a háború elhúzása áll érdekében.
Klasszikus diktatúrákban egy forradalom akkor sikeres, ha a rezsimet hatalom tartó elit már nem egységes. A magyar választási autokráciában egy hasonló válság demokratikus választást eredményezhet.
Új módszerekkel próbálják megtalálni a közvélemény-kutatók a rejtőzködő Trump-szavazókat, és az sem kizárható, hogy idén ez vezethet váratlan eredményhez az amerikai elnökválasztáson.
Volt olyan amerikai közszereplő, akitől kifejezetten amerikai lapokba írandó cikkeket rendeltek. Az Átlátszó betekintést nyert a Batthyány Lajos Alapítvány szerződéseibe.
Idén néhány tízezer szavazaton múlhat az amerikai elnökválasztás kimenetele, és az elektori rendszer miatt akár úgy is nyerhet egy jelölt, hogy nem ő kapja a legtöbb szavazatot.
Az idei választáson rekordszámú nő szavazatára számíthat Kamala Harris, míg a férfiak egyre nagyobb többsége támogatja Trumpot.
Az orosz hadsereg ellentámadást indított Kurszkban, de nem az oroszországi területre, hanem Donyeckre koncentrál.
Nem szabad kimondani, hogy van párhuzam az 1956-os Magyarország és a mai Ukrajna között, mert ha van, az alapvetően megkérdőjelezi azt, amit eddig magunkról és a világról gondoltunk.
A hét közben kezdtek önkénteseket toborozni a tartalékos katonák közül, erre utal az Átlátszóhoz eljutott, illetve a Magyar Péter által közzétett e-mail is.