Fizikatanárnak 30, kémiatanárnak csak 23 főt vettek fel tavaly az egyetemekre
Szakok és egyetemek szerinti bontásban összeszámoltuk, hányan kerültek be 2023-ban az osztatlan tanárképzésre és tanári mesterképzésekre.
Szakok és egyetemek szerinti bontásban összeszámoltuk, hányan kerültek be 2023-ban az osztatlan tanárképzésre és tanári mesterképzésekre.
Megvizsgáltuk, milyen képzések tartoznak pontosan a pedagógusképzés alá, és mit üzennek az idei felvételi adatok, összehasonlítva a korábbi évek számaival.
Interjú Peter Krugerrel, az ELTE doktori iskolájának hallgatójával a tanártüntetésekről és a polgári engedetlenségről.
Utánajártunk az iskolai szekrénybérlés okának és módjának, megkérdeztük a tankerületeket, igazgatókat, szülőket és a piacvezető céget is.
Az SOS Gyermekfalvak szakmai vezetőjével beszélgettünk a gyermekvédelmi rendszer legégetőbb hazai problémáiról, és arról, mi a helyzet más országokban.
A nemrég kezdődő érettségi vizsgákról kérdeztük az érintetteket, és azt is megvizsgáltuk, mi minden változik jövőre az új alaptantervvel.
Utánajártunk, hogyan hatott az energiaválság a kollégiumokra, és milyen praktikákat alkalmaznak a kollégisták a hideg ellen.
Február végén a közoktatás helyzetéről szervezett előadást a Belvárosi Szabadegyetem.
Közel három éve, 2020-ban változtak meg az örökbefogadás szabályai, ami az egyedülálló gyerekre várók életét is jelentősen befolyásolja.
Változatos módokon igyekeznek megoldani a pedagógushiányt az iskolák, egyre gyakoribb például, hogy tanári diploma nélkül foglalkoztatnak tanárokat.
Három olyan pedagógussal beszélgettünk, akik kényszermegoldásból saját tantárgyukon felül reáltárgyakat is tanítanak vagy tanítottak az iskolájukban.