Adatigénylési kérvényt nyújtott be az amerikai igazságügyi minisztériumhoz a New York Times, de nem kapta meg a kikért információt. A tét a terrorizmus elhárításáról szóló Patriot Act „belső értelmezése”, ugyanis Mark Udall és Ron Wyden szenátorok szerint a szövetségi kormány sokkal tágabban értelmezte és alkalmazta a jogi szöveget, mint ami a törvényben szerepel.
A törvény hatályát 2011 májusában Barack Obama hosszabbította meg újabb négy évre. A hosszabbítás arra vonatkozott, hogy a terrorista-gyanús személyek lehallgatását, üzleti irataik vizsgálatát és megfigyelésüket nemzetbiztonsági okokból nem kell korlátozni.
A szövetségi kormány titkosnak minősítette az igazságügyi minisztérium és a Nemzeti Hírszerzési Hivatal (ODNI) által készített belső jelentést, amelyre az adatigénylési kérvény vonatkozott. A New York Times ezért pert indított a minisztérium ellen, hiszen a dokumentumot úgy is nyilvánosságra hozhatná a kormány, ha a titkosnak minősített részeket eltakarják/elfeketítik.
A Bácskai Napló főszerkesztője kommunistázik, Érd fideszes alpolgármestere csürhének titulálta az ellenzéket és szavazóikat. Kósa Lajos amnéziás, az érdi...
Bemutatjuk a NER üzleti hátországát működtető oligarcha utánpótlás-válogatottat. Macedóniában is médiavásárlásokba kezdett az orbáni propagandagépezet. A Hortobágyon pusztulnak a...
A(z) https://atlatszo.hu oldal sütiket és más kódokat használ a honlap megfelelő működésének biztosítása céljából, a weboldalon nyújtott felhasználói élmény fokozása érdekében, továbbá ennek segítségével készít elemzéseket az Ön számára releváns, személyre szabott ajánlatok összeállításához. Bővebb információt az adatkezelési tájékoztatónkban talál.