Kartellezés gyanúja miatt nyomoznak egy 280 millió forintos érdi óvoda-közbeszerzés ügyében
Négymillió forintos uniós bírság és 70 millió forintos uniós visszatérítési szankció kiszabása után nyomozás indult a sokat vitatott érdi óvodaépítések...
Ilyen egy sikeres állami rendezvény.
2015. június 4-6. között rendezte meg a Design Terminál, a We Love Budapest, és az Akvárium Klub a Brain Bar Budapest inspirációs fesztivált a Magyar Telekom főtámogatásával.
Mi is volt ez pontosan?
„Céljuk olyan formabontó gazdasági fórum létrehozása, ahol tabuk és konvenciók nélkül nyílik lehetőség a közeljövőt meghatározó trendek közösségi hatásainak megvitatására.
A 2015. június 4-6. között zajló nemzetközi eseménysorozat programjában előadások, viták és kerekasztal beszélgetések váltják egymást, ahol olyan vezető technológiai szakemberek, tudomány képviselői és véleményvezérek fogalmazzák meg korunk legégetőbb problémáit, mint Richard Florida, a The Rise of the Creative Class bestseller szerzője; Tina Saaby, Koppenhága főépítésze; Ken Goldberg, a kaliforniai Berkeley Egyetem professzora. A rendezvény célja megmutatni, hogy a változásokat nem csak követni lehet, hanem aktívan formálni is.
A Brain Bar Budapest fő helyszíne az Erzsébet tér, ahol az Akvárium Klub valamint a Design Terminál tereiben 3 helyszínen folyamatosan zajlanak az események, kiegészülve egyedi, különleges karakterű helyszínekkel és az eseményt vizualizáló élményprogramokkal Budapest belvárosában.” – áll a rendezvényt beharangozó cikkben a Design Terminal honlapján.
„A Brain Bar Budapest nem pusztán a közeljövő trendjeinek seregszemléje, hanem egy olyan találkozási pont, ahol a hazai szereplők elsőrangú kapcsolatokat köthetnek a világ legkiemelkedőbb szakértőivel és döntéshozóival, valamint a kelet-közép-európai régió releváns piaci szereplőivel.” – írta még a We Love Budapest.
A Design Terminal oldalán azt is közzétették, hogy a 3 napos fesztiválra pedagógusok és diákok számára a belépés ingyenes, a rendezvény után pedig a Magyar Nemzet számolt be arról, hogy „Elképesztő sikert aratott a Brain Bar Budapest”: mintegy háromezer látogató vett részt rajta.
Mit csinál a Design Terminál?
A Design Terminál Nemzeti Kreatívipari Központ a Magyar Állam kreatív iparágak ösztönzéséért felelős ügynöksége. Alapító okiratában rögzített küldetése Magyarország kormánya mindenkori gazdaságpolitikájának támogatása a kreatívipar állami ösztönzésével, a kreatíviparban rejlő gazdaságpolitikai és országkép formálási lehetőségek meghatározása és a magyar állam stratégiai érdekeinek érvényesítése az érintett ágazatokban.
Nagyon örültünk a hírnek, de biztos, ami biztos alapon közadatigénylésben kértük ki a rendezvénnyel kapcsolatos adatokat: a kiadások listáját, és az értékesített jegyek számát. Ekkor jött a meglepetés.
A Design Terminal 2 napon belül korrekten válaszolt az igénylésünkre: egy táblázatot küldtek a fesztivállal kapcsolatos kiadásokról, és a jegyeladásokról.
A Brain Bar Budapest teljes költségvetése 99.879.658, vagyis közel 100 millió forint volt.
A legtöbbet, 27,5 millió forintot az OTP Travel Kft.-nek fizettek a Központi Kormányzati Utaztatási Portálon keresztül, „vendégelőadó repülőjegy” címszóval.
A háromnapos fesztiválra összesen 1.309 db jegyet adtak ki, ebből:
– 778 db a meghívott vendégeknek (ingyen)
– 388 db diákoknak és pedagógusoknak (ingyen)
– 143 db-ot adtak el, ebből 2,7 millió forint bevételük származott
Telefonos megkeresésünkre Kovács Dóra, a Design Terminal operatív igazgatója emailben megerősítette, hogy a diákoknak és pedagógusoknak kiadott ingyenjegyeket valóban az OTP támogatta:
” Az OTP Bank – többek között az OTP Junior programjához
kapcsolódó – saját felületein biztosította a diák- és hallgatói
célcsoportok hatékony elérését és meghívásukat a fesztiválra. „
Az eladott 143 db jegy értékesítéséből pedig egész pontosan 2.720.700 forint bevételük származott az alábbi bontásban:
– Early Bird Festival Pass: 40 db, 29.900 Ft/db
– Pass for Day I.: 22 db, 9.900 Ft/db
– Pass for Day II.: 56 db, 14.900 Ft/db
– Pass for Day III.: 21 db, 14.900 Ft/db
– 3-day ticket: 2 db, 39.900 Ft/db
– Dual Deal (2 db jegy egy áráért): 2 db, 39.900 Ft/db
Ilyen hát egy sikeres állami, illetve államhoz köthető rendezvény.
Címlapkép innen.
Erdélyi Katalin
Fizess elő az Átlátszóra, hogy még sok ilyen cikket írhassunk!
Havonta csak egy ezres: már csak 1006 új előfizetőre van szükségünk
ahhoz, hogy az alaptevékenységünk közösségi finanszírozású legyen. Tudnivalók itt.
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásNégymillió forintos uniós bírság és 70 millió forintos uniós visszatérítési szankció kiszabása után nyomozás indult a sokat vitatott érdi óvodaépítések...
A minap írtunk arról, hogy a megjelent ellenzéki programvázlatban a romák helyzetével foglalkozó részt sikerült egy gazdag indiai családról készült,...
Komposztáló üzemet akart építeni Pátyon Soltész Miklós államtitkár fiának cége, de végül a fideszes polgármester jegyzője akadályozta meg a beruházás...
Telex: Mostantól akár hatszor annyi idő alatt adja ki az állam a közérdekű adatokat Mostantól 15 nap helyett újra 45 napjuk,...
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!