Egyéb

Hozzátok a Szent Kézigránátot – az MNB esete a magyar bitcoinnal

Új frontot nyitottak a hazánkkal szemben ellenséges pénzügyi körök, és a helyzet ismét komolynak tűnik. Ezúttal ugyanis belülről támad az ellen. Szerencsére a jegybank résen van, és cselekedni is kész, ha a helyzet úgy kívánja. Minapi közleménye az Antiochiai Szent Kézigránát erejével sújtott le a nemkívánatos jelenségre.

szentkorona.jpg

Ezúttal nem olyan csekélységekről van szó, mint a forintárfolyam újabb mélyrepülése, vagy a jegybank sokak által veszélyesnek tartott árfolyam-politikája, vagy éppen a takarékszövetkezetek botrányos eladása. Hanem arról, hogy egyre többen próbálnak fizetni Szent Koronával (STK) – legalábbis a Magyar Nemzeti Bank közleménye szerint. „Számos, egymástól független jelzés érkezett az MNB-hez, amelyek szerint egyes adósok Magyarország törvényes fizetőeszköze helyett egy, úgynevezett „Szent Korona Magyar Nemzeti Fejlesztési Bank Innovációs és Tőketársaság” („Szent Korona Bank”) által kiállított teljesítési igazolással kívánják teljesíteni fennálló fizetési kötelezettségeiket.”

Próbáljuk meg elképzelni a helyzetet. Ahogy valaki a postán megpróbál feladni egy sárgacsekket a Szent Korona Bank által kibocsájtott pénzhelyettesítővel; esetleg elhelyezni a számláján egy szerényebb összeget Szent Koronában  – vagy szimplán csak érdeklődik egy banki ügyintézőnél az STK-árfolyamról. A Szent Korona árfolyama ugyanis – mint ezt a bank honlapján olvashatjuk – egy másik valutához, a kilós kiszerelésű fehér kenyérhez van kötve. Annak pedig ugye, viszonylag nagy a volatilitása. A honlap „gyakori kérdések”-menüpontja ezen túlmenően számos nehezen megválaszolható kérdésben is eligazítja a látogatót. Például a telebank-szolgáltatással kapcsolatban: „Nincs megfelelő telefonom, kaphatok-e Önöktől olcsón?”. A válasz – a kérdéshez képest legalábbis – kifejezetten realista, ugyanis a szolgáltatójához irányítja az érdeklődőt. Vagy: „Kaphatok-e forintot a Szent Korona Banktól?”. Erre a kérdésre már kissé kevésbé földhözragadt a bank válasza, lakonikusan annyit közöl ugyanis, hogy a Szent Korona Bank pénzváltással nem foglalkozik. Vannak aztán egészen enigmatikus válaszok: arra kérdésre, hogy hol vannak STK-elfogadóhelyek, a bank így válaszol: „Az elfogadó helyekkel kapcsolatban sajnálattal kell közölnünk, hogy a bank nem adhat ki adatokat az adatkezelési törvény szerint.” A sok érdekesség között azt azért egyértelművé teszi a tájékoztató, hogy az STK ebben a valóságban nem használható. Hogy akkor mire jó? Erre a kérdésre már egy valóságos szabadvers, egy koan tömörségű lírai közlemény adja meg a választ: „A szűrőn áttetsző fény délibábnak tűnik, és csak egészen közelről látható meg a valóság. Tehát közelítsen, hogy megláthassa a valóságot. A valóságban ha akarja érvényesítheti a megkapott összeget, csak használnia kell a kreatív gondolkodását.”

A magyar politikai okkultizmus ínyencei ennyiből már valószínűleg rájöttek, ki állhat az egész STK-projekt mögött: Borbély József, az Apostoli Kormányzó, aki 2011. novemberében – a Kárpátia-emléktúra alkalmával – visszaállította jogaiba az Apostoli Magyar Királyságot. Az egész királyságosdi amúgy virtuálisan működik, hiszen a Kormányzó már 2009-ben törvényen kívül helyezte a komplett magyar államszervezetet, és azóta – a kormányzói közlemények szerint legalábbis – „kettős hatalmi struktúra” van az országban. Borbéllyal egyébként – inkább a Kossuth Holdinggal vívott évtizedes háborúja, mintsem kormányzói tevékenysége okán – csúnyán elbánt az általa illegitimnek tartott magyar államszervezet.

Korábbi cikkeink Borbély Józsefről

Tempo Párt: Apostoli Királysággal a tiszta közéletért

Kommandósok vitték el a tárgyalóteremből az Apostoli Kormányzót

Szabadlábra helyezték az Apostoli Kormányzót

Az MNB feszélyezettsége az apostoli valuta ügyében egyébként teljesen érthető: a PSZÁF volt elnökének rapid munkavállalása egy éppen becsődölt takarékszövetkezet tulajdonosánál, vagy a takarékszövetkezetek körüli várható botránysorozat jelentéktelen problémának tűnik ahhoz képest, hogy a jegybankelnöknek komoly riválisa akadt a pénzügyi költészet terén. Megjelent valaki, akit annyira sem kötnek a valóság általánosan elfogadott keretei, mint Matolcsy Györgyöt. Itt van, és minden kérdésre tudja a választ. 

Megosztás

Nélküled nincsenek sztorik.

  • Átutalás
  • PayPal
  • Így is támogathatsz

Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!

  • Belföld
  • Külföld

Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.

Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank

Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.

IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)

Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.

Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatás
  • ikon

    Bankkártyával az AdjukÖssze.hu oldalon

    Ha van bankkártyád, akkor pár kattintással gyorsan tudsz rendszeres vagy egyszeri támogatást beállítani nekünk az adjukossze.hu oldalán.

  • ikon

    Postai befizetéssel

    Postai befizetéssel is tudsz minket támogatni, amihez „sárga csekket” küldünk. Add meg a postacímedet, és már repül is a csekk.

  • ikon

    Havi előfizetés a Patreonon

    Néző, Szurkoló, B-közép és VIP-páholy kategóriás Átlátszó-előfizetések között válogathatsz a Patreonon.

  • ikon

    Benevity rendszerén keresztül

    Bárhol is dolgozol a világban, ha a munkáltatód lehetőséget ad arra, hogy adott összeget felajánlj egy nonprofit szervezetnek, akkor ne feledd, a Benevity-n keresztül az Átlátszónet Alapítvány is ajánlható.

  • ikon

    SZJA 1% felajánlásával

    Ha az 1 százalékodat az Átlátszó céljaira, projektjeire kívánod felajánlani, a személyi jövedelemadó bevallásodban az Átlátszónet Alapítvány adószámát tüntesd fel: 18516641-1-42