Feleannyiért dolgozott volna Mészáros volt vejének cége, mint Mészárosé
Lapunk és Hadházy Ákos parlamenti képviselő is azt az információt kapta, hogy a Homlok-cég nyerhette volna a GVH által vizsgált tendert.
A Szilvásy-féle kémügy és az Eclipse-ügy most nyilvánossá vált összefüggése visszamenőleg még érdekesebbé tesz egy 2009-ben kezdődött internetes rejtélyt, a titokzatos Eastcasablanca és Dryen blogokat, amelyek nyilvános hírforrások és titkosnak tűnő dokumentumok kombinációjával operálva irányították rá a figyelmet a pártpolitika kulisszái mögött zajló, a legvadabb összeesküvés-elméleteket túlszárnyaló titkos folyamatokra.
A titkozatos blogger először 2009. március 4-én jelentkezett több blogszolgáltatóra egyszerre feltöltött dolgozattal Eastcasablanca néven. Az első elemzés Gyurcsány és a Gazprom vélelmezett együttműködéséről szólt, különös tekintettel a titkosszolgálati szálakra. Azt állította, hogy Gyurcsány az OTP és a Mol megszerzésére hajt (ezért kellett az UD-botrány is), és Hagyó Miklósnak fogja átjátszani a szocialista pártot. Hagyót a Stasi embereként jellemezte, mert egykor vezetője volt több olyan vállalkozásnak is, amelyet a svájci Zeno Meier üzemeltetett Magyarországon.
Gyurcsány egy hónap elteltével, 2009. április 14-én távozni kényszerült a miniszterelnöki székből, a 2009. nyarán kitört korrupciós botránysorozat pedig Hagyó Miklós bukásához és meggyanúsításához vezetett.
Eastcasablanca 2009. májusában új bejegyzéssel jelentkezett, amelyben ismét „oroszbarát hintapolitikával” vádolta a Gyurcsány-kormányt, és úgy vélte, hogy a Déli Áramlatról szóló szerződés aláírása után Putyinék ejtették Gyurcsányt, „aki nem egy személy, hanem egy entitás része, mely minden tekintetben egy letűnt viszonyrendszert képvisel”. A blogger szerint a volt miniszterelnök Indonéziába menekítette vagyonát, ahol „a mögötte álló Apró-Dobrev család régi szocialista kapcsolatai vannak a segítségére”. A titkos dokumentumokkal ismét bőven illusztrált anyag konklúziója az volt, hogy a miniszterelnökként megbukott Gyurcsány további célja „a háttérhatalom megőrzése és az érinthetetlen további működés az MSZP-ben és Magyarországon”.
2009. november 20-án az Omninvest-ügy került terítékre az Eastcasablanca blogon, azzal a felütéssel, hogy „érdemes rávilágítani, hogy egy igazi betegség hogyan válik a politika betegségévé”. Az anyag dokumentumokkal és számításokkal alátámasztva vádolta a kormányt, hogy adóforintok milliárdjait juttatja egy gazdasági-politikai érdekcsoportnak az offshore hátterű vakcinagyáron keresztül.
Eastcasablanca ezután jó ideig nem hallatott magáról, de a 2010-es országgyűlési választások után, május 17-én megjelent egy újabb blogbejegyzés, amely az ismeretlen mester stílusjegyeit hordozza, ezúttal már Dryen néven. A blogpost az Eclipse-üggyel foglakozott, Pintér Sándor belügyminiszter és az adócsalási és pénzmosási botrányba keveredett cég kapcsolatáról értekezett, és egy lehallgatási jegyzőkönyvnek látszó dokumentumot is feltöltött, amelyben Pintér Hajnalka, a belügyminiszter az Eclipse-nél dolgozó lánya is szerepel. Az anyag konklúziója az volt, hogy „néhány év múlva ugyanolyan oligarcha-problémák léphetnek fel, mint Oroszországban 1198 előtt”.
A most kirobbant Szilvásy-féle kémügyben a negyedrendű vádlott nem más, mint az Eclipse-ügyben szereplő egyik cég tulajdonosa. Mindebből nehéz lenne más következtetésre jutni, mint hogy a furcsa blogpostok valamelyik ellenérdekelt titkosszolgálat zavarórepülésének tekinthetők. Kíváncsian várjuk, hozzászól-e a témához valahol Eastcasablanca-Dryen?
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásLapunk és Hadházy Ákos parlamenti képviselő is azt az információt kapta, hogy a Homlok-cég nyerhette volna a GVH által vizsgált tendert.
Októbertől a fideszes Győrfiné Dr. Hajdú Szilvia vezeti Aszódot, de a helyi lap októberi számában még az elődje szerepelt felelős kiadóként, és ez Győrfiné szerint nem volt jogszerű.
A Magyar Államkincstár nem akarja kiadni a Fulmer GmbH közel 1 milliárd forintos támogatásának iratait, de a bíróság első- és másodfokon is erre kötelezte.
Titkos eljárásban, a nyilvánosság teljes kizárásával folyik a Lázár János által „kastély-örökbefogadásnak” nevezett kastély-privatizációs pályázat.
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!