A Fidesz pártalapítványa évi 60-70 millió forinttal támogatja a CÖF-öt
A közpénzből működő Polgári Magyarországért Alapítvány minden évben jelentős összegeket ad a CÖF alapítványának működésére és rendezvényeire.
Az Őrségi Nemzeti Park egyik tavának apartman-házakkal való beépítése, a Tiszába érkező szeméthegyek és a hulladékgazdálkodási koncessziós rendszer anomáliái voltak többek között a Greenfo legutóbbi podcast-adásának témái, melynek kollégánk, Bodnár Zsuzsa volt az egyik vendége.
Az Átlátszó munkatársai rendszeres résztvevői a Greenfo hírportál Zöld hét című podcast-sorozatának. A legutóbbi adásban kollégánk, Bodnár Zsuzsa Keller-Alánt Ákossal, a Szabad Európa újságírójával és a házigazda Sarkadi Péterrel vitatta meg a sajtóban megjelent aktuális, környezeti témájú ügyeket.
A műsorban szó esett például arról, hogy kétszáz apartmanházzal építené be egy budapesti vállalkozó egy kis tó partját az Őrségi Nemzeti Park határán, Zalalövőn. Az ügyet az Átlátszó járta körül, feltárva, hogy a projektet, amely valójában tönkretenné a nyugodt erdei miliőt, kétes hátterű cégek és egy engedély nélkül felhúzott „mintaház” fémjelzik.
Az adásban a beszélgetők hangsúlyozták, hogy a zalai eset nem egyedi – számos példa bizonyítja, hogy túlzott volumenű tóparti turisztikai beruházásoknak esik áldozatul a meglévő természeti környezet, például a Balatonon vagy a Fertő-tó partján.
Folyamatosan szennyezi a hulladék a Tiszát, civil önkéntesek és néhány vállalkozó pedig sziszifuszi küzdelmet folytat a folyó megtisztításáért – minderről a Szabad Európa egyik videója kapcsán beszélgettek a résztvevők.
Téma volt a műsorban az is, hogy a tavaly júliusban indult, erővel bevezetett hulladékgazdálkodási koncessziós rendszerről lesújtó véleménnyel vannak a szakértők. A Magyar Mérnöki Kamara (MMK) környezetvédelmi tagozata áprilisi kérdőívének eredményeit elemezte a hvg.hu cikke, melyből kiderül: az eddig jól működő intézményi szemétszállítási rendszer rosszabb állapotban van, amióta a Mol leányvállalata, a Mohu Zrt. koncesszorként átvette az államtól a hulladékgazdálkodás irányítását.
A gondokkal a Szabad Európa is több cikkben foglalkozott, az Átlátszó pedig néhány hete készített videót egy használt sütőolajat gyűjtő egyéni vállalkozó kálváriájáról.
A beszélgetés során szóba került az is, hogy „Zöld nyilatkozat” aláírására kéri az európai parlamenti választás hazai jelöltjeit a Greenpeace Magyarország. A szervezet szerint szavak helyett tettekre van szükség a hazai klímapolitikában és az Európai Parlamentben is. A Greenpeace ezért arra kéri a pártok jelöltjeit, hogy megválasztásuk esetén vállalják: az alapvető környezet- és természetvédelmi szempontok alapján fognak szavazni az Európai Parlamentben.
Címlapkép: Bodnár Zsuzsa és Keller-Alánt Ákos
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásA közpénzből működő Polgári Magyarországért Alapítvány minden évben jelentős összegeket ad a CÖF alapítványának működésére és rendezvényeire.
Adatigénylésben kértük ki az Építési Minisztériumtól a híd megvalósíthatósági tanulmányát. A dokumentum szerint mindössze napi 2200 járművel számolnak.
Összefoglaltuk és ábrára tettük a két nagyváros politikai erőviszonyait, kilátásait.
Éppen most, a kampányfinisre. Az átadót eredetileg 2022 nyarára ígérték, de csak idén, az önkormányzati választás előtt pár nappal kerül rá sor.
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!