Egyéb

Keleti nyitás a földrajzversenyen, és még hogyan!

Országaink [M.o. és Oroszország] közötti jó kapcsolat jeleként az Aeroflot állami légitársaság felajánlott a vendégek utaztatására egy Szuhoj Szuperjetet.

Ez a kiváló idézet nem az 1952-es Szabad Népből való, még csak nem is „Színházcsináló” Kerényi úr induló lapjából szivárgott ki, nem az MTVA és nem is a Magyar Nemzet terméke, hanem a Lóczy Lajos Földrajzverseny tizedikes résztvevőinek kellett a második fordulóban egy ezzel induló szöveget kiegészíteni. A kiegészítendő szöveg erős indítását megelőzte egy kerettörténet, mely szerint magyar üzletemberek látogatják meg Reguly Antal útvonalát, (most figyelj!) a keleti nyitás keretében, a finnugor rokonok (!) és az orosz-magyar üzleti kapcsolatok miatt, ám az ukrán forradalom hatására hackerek (a gonosz forradalmárok?) kitöröltek néhány szót. Ezeket kell helyettesíteni.

 föciverseny.png

A szöveg folytatása is tele van priceless pillanatokkal, illetve teljesen irreleváns kérdésekkel. Így rögtön az elején Tatárföld fővárosára kérdeznek rá, de előnyt élveztek azok is, akik a bevágásra ítélt „Európa és Ázsia határán” témakör jegyében orosz tagköztársaságokat (!) tanultak meg, megjegyzem, ez a birtokomban lévő, igaz, pre-Paksipaktum középiskolai atlaszban nem található meg. Voltak a földrajzhoz nem kapcsolódó kérdések, így az Izsevszki fegyvergyár neve (segítségként megtudjuk, hogy az AK-47-es tervezőjéről nevezték el), bár némely válasz leshető volt némi józan paraszti ésszel egy másik feladat térképéről.

Az oroszok által sem ismert orosz területek után következett „hazánk stratégiai szövetségese,” legendary Kazahsztán, ahogy megtudhatjuk, hogy posztszocialista maradványkánt ma is dolgoznak magyarok az olajmezőkön. A történet szerint a két szakadár grúz terület, Dél-Oszétia és Abházia légtérellenőrzése kisebb riadalmat okoz. Nem tudom, milyen a dél-oszét légtérellenőrzés, de ezeket az államokat már a lefizetett óceániai államocskák sem ismerik el. A két terület szakadár mivoltáról nem esik szó.

Zárásként még egy volgai köztársaságot kell megnevezni. A feladatok között, ha ez nem lenne elég, további két kiváló feladat kapcsolódott az oroszokhoz. A feladatlap itt olvasható el, az említett feladat a VI.

Megosztás

Nélküled nincsenek sztorik.

  • Átutalás
  • PayPal
  • Így is támogathatsz

Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!

  • Belföld
  • Külföld

Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.

Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank

Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.

IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)

Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.

Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatás
  • ikon

    Bankkártyával az AdjukÖssze.hu oldalon

    Ha van bankkártyád, akkor pár kattintással gyorsan tudsz rendszeres vagy egyszeri támogatást beállítani nekünk az adjukossze.hu oldalán.

  • ikon

    Postai befizetéssel

    Postai befizetéssel is tudsz minket támogatni, amihez „sárga csekket” küldünk. Add meg a postacímedet, és már repül is a csekk.

  • ikon

    Havi előfizetés a Patreonon

    Néző, Szurkoló, B-közép és VIP-páholy kategóriás Átlátszó-előfizetések között válogathatsz a Patreonon.

  • ikon

    Benevity rendszerén keresztül

    Bárhol is dolgozol a világban, ha a munkáltatód lehetőséget ad arra, hogy adott összeget felajánlj egy nonprofit szervezetnek, akkor ne feledd, a Benevity-n keresztül az Átlátszónet Alapítvány is ajánlható.

  • ikon

    SZJA 1% felajánlásával

    Ha az 1 százalékodat az Átlátszó céljaira, projektjeire kívánod felajánlani, a személyi jövedelemadó bevallásodban az Átlátszónet Alapítvány adószámát tüntesd fel: 18516641-1-42