Egyéb

Hiába könyörög járdáért a BME-s professzor

Lévai Zoltán, a BME Gépjárművek és Járműgyártás Tanszék professzora múlt héten levelet írt Újbuda városgazdálkodási igazgatójának: azt kéri, a hallgatók kérésére építsenek lépcsőt BME-hez közeli, Goldmann téri buszmegállóhoz. Itt naponta diákok ezrei járnak buszokhoz, villamosokhoz.

image003.jpg

A probléma az, hogy a 212-es busz megállójához több méterrel arrébb feleslegesen le-, aztán fel kell lépcsőzni, az utasok ezért inkább a megállóhoz jóval közelebbi domboldalon rövidítenek, lesodorva a földet a járdára.
image001.jpg

Az érintettek nyilvános táblával már kérték az illetéseket, hogy tegyenek valamit az ügyben, de eddig egy próbálkozás sem vezetett eredményre. Lévai nyílt levelére viszont válaszolt a polgármesteri hivatal, de a professzor és a többi járókelő kérését elutasították:

A Goldmann György téren , a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem étterme előtti rész átépítését, járda és lépcső kialakítását Önkormányzatunk nem támogatja. 

A buszmegállóhoz vezető út jelenleg 40 méter hosszú, az ön által javasolt járdaszakasz 30 méter. A 10 méterrel rövidebb gyalogos megközelítésért a járdát kiépíteni nem gazdaságos.

A tavasz folyamán a lemosódott földet elszállíttatjuk, a meglévő korlátot meghosszabbítjuk és ismételten növénytelepítést végzünk az átjárás megakadályozása érdekében.

Igaz, a földet időnként elszállítják, de az újratermelődik. Esős időben a járda teljes szélességében pocsolya. A hivatalban nem ismerik a járókelők viselkedését: a korlát meghosszabbítása nem segít (átbújnak alatta), bármilyen növényt telepítenek, azt kitapossák, még mielőtt megerősödne. De ki is kerülhetik.

A környezetpszichológia bevett módszere, hogy figyelik az emberek valós mozgását a térben, és csak ezek után alakítják ki a járdákat. A BME-nél pedig láthatóan igény lenne arra a másik járdára, pontosabban a lépcsőre, hogy ne kelljen föl-le lépcsőzni. Akkor is, ha csak tíz méterrel rövidebb: ugyanis nem a hossz az egyetlen tényező, ami meghatározza, milyen útvonalat használnak az emberek.

image005.jpgA professzor még látványtervet is készített a lépcsőhöz. Nem lenne olyan nagy dolog, tényleg pont erre nem futja az önkormányzatnak?

Megosztás

Nélküled nincsenek sztorik.

  • Átutalás
  • PayPal
  • Így is támogathatsz

Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!

  • Belföld
  • Külföld

Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.

Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank

Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.

IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)

Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.

Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatás
  • ikon

    Bankkártyával az AdjukÖssze.hu oldalon

    Ha van bankkártyád, akkor pár kattintással gyorsan tudsz rendszeres vagy egyszeri támogatást beállítani nekünk az adjukossze.hu oldalán.

  • ikon

    Postai befizetéssel

    Postai befizetéssel is tudsz minket támogatni, amihez „sárga csekket” küldünk. Add meg a postacímedet, és már repül is a csekk.

  • ikon

    Havi előfizetés a Patreonon

    Néző, Szurkoló, B-közép és VIP-páholy kategóriás Átlátszó-előfizetések között válogathatsz a Patreonon.

  • ikon

    Benevity rendszerén keresztül

    Bárhol is dolgozol a világban, ha a munkáltatód lehetőséget ad arra, hogy adott összeget felajánlj egy nonprofit szervezetnek, akkor ne feledd, a Benevity-n keresztül az Átlátszónet Alapítvány is ajánlható.

  • ikon

    SZJA 1% felajánlásával

    Ha az 1 százalékodat az Átlátszó céljaira, projektjeire kívánod felajánlani, a személyi jövedelemadó bevallásodban az Átlátszónet Alapítvány adószámát tüntesd fel: 18516641-1-42