Kartellezés gyanúja miatt nyomoznak egy 280 millió forintos érdi óvoda-közbeszerzés ügyében
Négymillió forintos uniós bírság és 70 millió forintos uniós visszatérítési szankció kiszabása után nyomozás indult a sokat vitatott érdi óvodaépítések...
A Közbeszerzési Hatóság (KH, korábban Közbeszerzések Tanácsa) két évre szóló együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Corvinus Egyetemmel, melynek értelmében oktatókat fog delegálni a BCE szeptembertől induló akkreditált közbeszerzési menedzser posztgraduális szakirányú továbbképzésébe.
Korábban az ELTE szakjogász, illetve az NKE közbeszerzési tanácsadó szakirányú továbbképzéseiben vett részt a KH, de együtműködött még egy sor oktatási intézménnyel, illetve OKJ-s és nem-OKJ-s képzést nyújtó intézménnyekkel is.
Ha tetszett a poszt, meg akkor is ha nem, szavazz ránk a Goldenblog internetes blogterrorista ketrecharcban. És lájkojjá’ minket a Facebookon.
A KH nevével ellentétben kevés hatósági felhatalmazással rendelkezik, így például nem vizsgálja a közbeszerzésekhez kapcsolódó korrupciós ügyeket. Szinte elfacsarodott a szívem, amikor ilyen mondatokat találtam a KH legutóbbi (2011-es) beszámolójában, hogy:
A Tanács pozitívumként értékelte, hogy a [Transparency International-]tanulmány a feltárt negatívumok és javaslatok mellett sem kérdőjelezi meg a Tanács létének, működésének szükségességét, nem vonja kétségbe az apparátus szakmai felkészültségét és a közbeszerzési folyamatokban betöltött szerepét.
A BCE viszont éppenséggel elég sokat tesz a korrupció feltárása érdekében, a BCE Korrupciókutató-központja (sic!) rendre érdekes és tudományos megalapozottságú kutatásokat publikál a témában, bár kutatói eddig nem vettek részt a BCE közbeszerzési referensképzésében (Boros Anita, KH-s főosztályvezető és BCE-s adjunktus azonban már eddig is összekötő kapocs volt a két intézmény közt).
A közbeszerzési eljárások tisztaságának vizsgálatát egyébként igencsak megnehezítették az elmúlt években, hiszen a visszalésszerű jogorvoslat-indítók és a visszaélésszerű adatigénylők megfékezése érdekében a kormány max. 150,000 forintról a közbeszerzési érték 1%-ára módosította a jogorvoslati eljárás díját, illetve radikálisan visszenyeste a közérdekű adatigényléssel megszerezhető, közpénz elköltésére vonatkozó adatok körét. Ennek ellenére, vagy inkább éppen ezért, sok sikert kívánunk az új programnak.
Ha tetszett a poszt, meg akkor is ha nem, szavazz ránk a Goldenblog internetes blogterrorista ketrecharcban. És lájkojjá’ minket a Facebookon.
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásNégymillió forintos uniós bírság és 70 millió forintos uniós visszatérítési szankció kiszabása után nyomozás indult a sokat vitatott érdi óvodaépítések...
A minap írtunk arról, hogy a megjelent ellenzéki programvázlatban a romák helyzetével foglalkozó részt sikerült egy gazdag indiai családról készült,...
Komposztáló üzemet akart építeni Pátyon Soltész Miklós államtitkár fiának cége, de végül a fideszes polgármester jegyzője akadályozta meg a beruházás...
Telex: Mostantól akár hatszor annyi idő alatt adja ki az állam a közérdekű adatokat Mostantól 15 nap helyett újra 45 napjuk,...
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!