30 milliárdos keretszerződést kötött a Nemzeti Kommunikációs Hivatal két kis céggel
A Nemzeti Kommunikációs Hivatal (NKOH) szenteste előtt egy nappal 30 milliárd forintos keretszerződést kötött két kis céggel szervezetfejlesztési feladatokra. A...
Panyi Szabolcs, a Direkt36, valamint Fabók Bálint és Jandó Zoltán, a G7.hu újságírói megosztva nyerték el az idei Transparency-Soma Díjat a tavalyi év legjobb tényfeltáró cikkeiért. Az összesen egymillió forinttal járó elismerést a Transparency International Magyarország által szervezett online díjátadó eseményen adták át hétfő délután.
A Direkt36 díjazott cikke a német-magyar kapcsolatok történetének elmúlt bő két évtizedét tárja fel részletesen, nyomon követve a gazdasági és politikai érdekek összefonódását.
Így fűzte be Orbán Európa nagyhatalmát
2017 októberében Frankfurt legmagasabb felhőkarcolójának egyik felső emeletén, egy üvegfalú teremben rendezett fogadáson gyűlt össze a német és nemzetközi üzleti és politikai élet több fontos szereplője. A rendezvényen az egyik német autógyártó cégcsoport egyik felsővezetője már a sokadik pohárnál járt, és kezdett egyre jobban belemelegedni a történetekbe, amikkel a körülötte állókat szórakoztatta.
A G7 díjazott cikksorozata pedig a magyar gazdaságban meghatározó befolyással rendelkező Rahimkulov-család magyarországi érdekeltségeit, továbbá társasági adókedvezményekkel kapcsolatos visszaéléseit tárta fel.
Egy visszahúzódó magyar testvérpár gazdagabb, mint Mészáros és Csányi együtt | G7 – Gazdasági sztorik érthetően
Miután tavaly bemutattuk, hogyan ér össze néhány lépésben a Borkai-ügy a Fidesz legfelsőbb körével, több forrásból is úgy értesültünk, hogy a történet egyik mellékszereplője épp egy szállodaeladási ügylet kellős közepén van. Az elbeszélések szerint a Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes vadászatait fizető üzletember három hotelt készült értékesíteni Mészáros Lőrincnek.
A Transparency International Magyarország által felkért szakmai zsűri a beérkezett 25 pályamunka közül választotta ki a legjobbakat. A pályázatok elbírálásának három fő kritériuma: az oknyomozó munka mennyisége és minősége, a téma relevanciája, továbbá a közérthetőség. A díjátadó ünnepségen a győztes cikkek szerzői átvették az oklevelet és az ezzel járó 500-500 ezer forintos pénzjutalmat.
A zsűri a díjátadón méltatta azokat a pályázatokat, amelyek a mezőnyből való kiemelkedésüknek köszönhetően a döntőbe, „shortlistre” kerültek. Elismerő említésben részesült az Átlátszó két újságírója, Horn Gabriella és Németh Dániel azokért a cikkekért, amelyekben feltárták, hogy Szijjártó Péter külügyminiszter Szíjj László nagyvállalkozó luxusjachtján utazott, Horváth Csaba és Mázsár Tamás, a 24.hu szerzőinek a Magyar Turisztikai Ügynökség rendkívüli támogatásait bemutató cikkei, továbbá a Hvg.hu szerzőinek (Dezső András, Joó Hajnalka, Oroszi Babett, Windisch Judit) a kínai egészségügyi eszközök beszerzéséről szóló cikksorozata, Galavits Patrik, az Azonnali.hu szerzőjének a Magyar Táncművészeti Főiskolán történt visszaéléseket bemutató cikksorozata, valamint Sajó Dávid, a Telex.hu újságírójának a raktárkoncertekkel kapcsolatos visszásságokat feltáró cikke.
A fiatalon elhunyt tényfeltáró újságíró, Gőbölyös József (Soma) tiszteletére a barátai által alapított Transparency-Soma Díjat idén a 20. alkalommal adták át. A díj odaítéléséről négyfős zsűri dönt, amelynek tagjai Lőke András, az Ittlakunk.hu tulajdonos-főszerkesztője, a díj alapítója; Martin József Péter, a Transparency International magyarországi ügyvezető igazgatója; Stumpf András, újságíró, a Válaszonline.hu társalapítója és Urbán Ágnes, a Budapesti Corvinus Egyetem Infokommunikációs Tanszékének vezetője.
Az évente a legjobb oknyomozó cikkekért odaítélt elismerést korábban az Átlátszó több újságírója is elnyerte.
Transparency-Soma Díjjal jutalmazták az Orbán magánrepülőgépezéséről szóló cikkünket
Az Átlátszó nagy botrányt kavart magánrepülőgépes-luxusjachtos tényfeltáró cikkének szerzői: Erdélyi Katalin, Németh Dániel és Bátorfy Attila nyerték a 2018 legjobb oknyomozó újságírójának járó Transparency-Soma Díjat. Az összesen egymillió forinttal járó elismerést a Transparency International Magyarország által szervezett ünnepélyes díjátadón adták át pénteken este, Budapesten.
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásA Nemzeti Kommunikációs Hivatal (NKOH) szenteste előtt egy nappal 30 milliárd forintos keretszerződést kötött két kis céggel szervezetfejlesztési feladatokra. A...
Az új atomerőművi blokkokért felelős állami cég 2015-ben rendelt két biztonsági elemzést a Nukleáris Biztonsági Kutatóintézet Kft.-től (NUBIKI) összesen 125...
Krekó Péter a Politico-nak adott interjújában a magyar kormány oltási terveiről beszélt, a kormánymédiumok azonban oltásellenességgel vádolták meg, és az...
Az MNB-Ingatlan Kft. december elején vásárolta meg Bortnyik Sándor Kossuth-díjas festő Mértani formák a térben című alkotását 800 ezer euróért,...
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!