A budapesti olimpiai pályázat visszavonása után két hónappal, a NAIH két felszólítását követően válaszolta meg a Budapest2024 Zrt. az Átlátszó egy évvel ezelőtti adatigénylését. Így most derült ki, hogy a Network360 Kft. tavaly áprilisban 184,6 millió forintért szervezte a Budapest olimpiai pályázatát ünneplő fesztivált.
[sharedcontent slug=”cikk-kozepi-hirdetes”]
A Fővárosi Önkormányzat és a Magyar Olimpiai Bizottság 2016 januárjában hozta létre a budapesti olimpiai pályázatot koordináló Budapest 2024 Zrt.-t.
A cég 2016. április 14-én tartotta a Helló Budapest 2024! Fesztivált, ahol a Budapest 2024 pályázatot ünnepelték. Az eseményen különböző sportprogramok voltak fővárosszerte, este pedig hatalmas buli zárta a rendezvényt.
Másnap, április 15-én közadatigénylésben kértük ki a Budapest 2024 Zrt.-től, hogy mennyibe került a fesztivál. Május 10-én a cég azt közölte, hogy a kért adatokat csak 25 ezer forint költségtérítésért cserében adják ki az Átlátszónak.
Ezzel nem értettünk egyet, ezért panaszt tettünk a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál (NAIH). Augusztus elején megérkezett a NAIH hét oldalas válasza, miszerint a Budapest 2024 Zrt. köteles költségtérítés felszámolása nélkül kiadni az általunk kért közérdekű adatokat.
A Budapest 2024 Zrt. ennek ellenére október végéig sem küldte meg a kért adatokat, így ismét a NAIH-hoz fordultunk. A Hatóság érdeklődésünkre azt közölte, hogy ismételten felszólítja a céget az adatigénylésünk teljesítésére.
Fél évvel később, 2017. április 20-án levelet kaptunk a Budapest 2024 Zrt.-től, amely “Korábban a „Hello Budapest 2024 Fesztivál” elnevezésű eseménnyel kapcsolatban előterjesztett, közérdekű adatigénylés iránti kérelmére, összhangban a Budapest 2024 Zrt. számára a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hivatal által megküldött, március 13-i keltezésű levél tartalmával” mellékletben megküldte a bő egy évvel ezelőtt kért adatokat.
A táblázatból kiderül, hogy a Helló Budapest 2024! Fesztivál összesen nettó 184,67 millió forintba került. Az esemény szervezését és reklámozását is a Rogán Antal propagandaminiszter Pasa parki szomszédjaként elhíresült Csetényi Csaba egyik cége, a Network360 Kft. végezte.
A Network360 Kft. és Csetényi másik cége, azAffiliate Network Kft. rendszeres kivitelezői a közpénzes reklámhadjáratoknak. 2016. januári összesítésünk szerint a Csetényihez köthető vállalkozások a 2010-es kormányváltás óta 5,1 milliárd forint állami megbízást kaptak.
Legutóbb a Rogán Antal által vezetett Miniszterelnöki Kabinetiroda szerződött 1,1 milliárd forint értékben a két céggel, amelyek a kvótanépszavazáshoz kapcsolódó, mintegy 15 milliárd forintos propagandakampányt is bonyolították. Csetényi Csaba a 2015-ös bevételeknek köszönhetően tavaly 700 millió forint osztalékot vett ki a két vállalkozásból, a 2016-os adatok egyelőre még nem elérhetők.
2020 szeptembere és 2021 szeptembere között a hivatalosan Vál-völgyi kisvasút nevet viselő turisztikai látványosság 9,1 millió veszteséget produkált. 2016-os indulása...
2020-ban a kormányközeli gondolatműhelyként számon tartott Századvég-csoport két tagja, a Századvég Alapítvány és a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. elnyerte az Innovációs...
Újabb elutasított adatigénylés követte a próbálkozásunkat, hogy többet tudjunk meg a koronavírus-járvány terjedéséről, illetve az oltásokról. Ezúttal arról szerettünk volna...
A(z) https://atlatszo.hu oldal sütiket és más kódokat használ a honlap megfelelő működésének biztosítása céljából, a weboldalon nyújtott felhasználói élmény fokozása érdekében, továbbá ennek segítségével készít elemzéseket az Ön számára releváns, személyre szabott ajánlatok összeállításához. Bővebb információt az adatkezelési tájékoztatónkban talál.