Szinte minden jogsértő volt az eljárásban, amit a kemecsei liblingcég nyert el
A kemecsei önkormányzatot, a KEMEVERB Kft.-t és a K.F.ZS Kft.-t is 2-2 millió forintra bírságolta a Közbeszerzési Döntőbizottság az egymilliárdos tender miatt.
Az északi vonalszakasz felújítására 19,6 milliárdja van a BKV-nak, de csak ennél drágább ajánlatokat kapott.
Az uniós közbeszerzési értesítő legfrissebb számában megjelent hirdetmény szerint eredménytelenül zárult a 3-as metró északi vonalszakaszának felújítására kiírt közbeszerzés. A Dózsa György út – Újpest-Központ állomások közötti vonalszakasz felújítására ugyanis 19,65 milliárd forint áll a BKV rendelkezésére, de az ajánlatok bontásakor kiderült, hogy ez nem elég, mert mind az öt pályázó ennél drágábban végezné el a munkát.
A nyáron kiírt tenderen ajánlatot tett a ZÁÉV, a Swietelsky, a Strabag, a KÉSZ Zrt. és az A-Híd Zrt. is.
A beruházást EU-s pénzből, az IKOP-projektből finanszírozná a BKV, és igazán időszerű lenne végre elkezdeni, mert már szinte naponta gyullad ki, füstöl be és áll le a 3-as metró.
Már megint itt van az év vége. Most itt a lehetőség, hogy úgy támogasd a munkánkat, hogy ezzel egy karácsonyi ajándékra is szert teszel. Ha előfizetsz egy évre, akkor névre szóló 2017-es Átlátszó Támogatói Kártyát küldünk. Újfajta átlátszós póló is van. Részletek itt.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal-adománnyal! Köszönjük.
Támogatom PayPal-adománnyalHa az 1 százalékodat az Átlátszó céljaira, projektjeire kívánod felajánlani, a személyi jövedelemadó bevallásodban az Átlátszónet Alapítvány adószámát tüntesd fel: 18516641-1-42
1% TÁMOGATÁS
A kemecsei önkormányzatot, a KEMEVERB Kft.-t és a K.F.ZS Kft.-t is 2-2 millió forintra bírságolta a Közbeszerzési Döntőbizottság az egymilliárdos tender miatt.
A Gubacsi hídra kiírt tender után most a szegedi ipari park szennyvizének elvezetésére kiírt eljárást támadták meg Mészárosék. De hiába.
A Homlok Fővállalkozó Építőipari és Kereskedelmi Kft. és a Vasútvillamosító Kft. a 3 részből álló tenderből 2 részt már biztosan behúzott, egy még kérdéses.
A Mészáros M1 Járműparkkezelő Zrt. az Országos Vérellátó Szolgálat autóit szervizelheti, a Mészáros és Mészáros Zrt. pedig Pakson építkezhet.
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!