Egyéb

400 millió forint értékben szerződött a Miniszterelnökség az OLAF által gyanúsnak talált céggel

A Nemzeti Fejlesztési Programiroda mellett a Miniszterelnökségnek is szüksége van közbeszerzési tanácsadóra, és nem bízták a dolgot a véletlenre. Hirdetmény nélküli eljárást követően kötöttek szerződést az egyetlen ajánlattevővel, a Nagy és Kiss Ügyvédi Iroda és a Ceu Tender Kft. alkotta párossal. Nemrégiben mindketten nyertek az NFP ötmilliárdos tenderén is, a Ceu Tender neve pedig korábban egy OLAF-vizsgálat során is felmerült.

 

tamogatoi_rontgen_jav2

 

A Közbeszerzési Értesítőben április közepén megjelent eredményközlő hirdetmény szerint tavaly november 6-án született döntés a Miniszterelnökség tenderén, amelynek tárgya egy keretszerződés megkötésére irányult, hogy műszaki-szakmai, közbeszerzési és jogi szakértői tanácsadással segítse a Közbeszerzési Felügyeleti Főosztály tevékenységét, annak az Új Magyarország Fejlesztési Tervhez (ÚMFT) és az Új Széchenyi Tervhez (ÚSZT), valamint egyéb támogatási konstrukciókhoz kapcsolódó feladatai ellátásában.

Az összesen nettó 400 millió forint értékű, uniós forrásokból finanszírozott keretszerződést a Nagy és Kiss Ügyvédi Iroda és a Ceu Tender Kft.* ajánlattevő-duó nyerte.

Mint nemrégiben megírtuk, mindkét cég nyertese a Nemzeti Fejlesztési Programiroda nettó 5 milliárd forintos tenderének is, amelynek keretében szintén közbeszerzési tanácsokat fognak adni. Kitértünk arra is, hogy a Ceu Tender Kft. egyike azon közbeszerzési tanácsadóknak, amelyek az Európai Unió Csalás Elleni Hivatalának (OLAF) gyanúja szerint nem szabályszerűen használták fel a korrupcióellenes küzdelemre kapott uniós pénzt.

A Ceu Tender Kft. tulajdonosa 2015 júniusa óta dr. Kozeschnik-Rönky Zsófia, aki 2012 végétől ügyvezetője volt az OLAF által egy 2011-es és egy 2013-as szerződés miatt vizsgált, 2015 végén megszűnt Quality Conzorciumnak.

Kapcsolódó cikk

Ezeken a tanácsadókon fog múlni 420 milliárd forint sorsa – bemutatjuk a gigatender bonyolítóit

A Miniszterelnökség közbeszerzése két, egyenként nettó 200-200 millió forintos részből áll, mindkettőnél a legalacsonyabb ellenszolgáltatás volt a fő bírálati szempont. Ez azonban végül nem volt tényező, ugyanis mindkét részre csak 1-1 pályázó tett ajánlatot.

Ebben talán szerepet játszott az, hogy nem volt nyílt verseny, a Miniszterelnökség hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárásként bonyolította le a tendert, arról pedig nincs nyilvános információ, hogy a munka elvégzésére hány céget/ügyvédi irodát tartott alkalmasnak, vagyis hányat kért fel ajánlattételre.

A hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárást a 2004/18/EK irányelv 31. cikkével indokolja az eredményközlőben a Miniszterelnökség, vagyis arra hivatkoznak, hogy kiegészítő szolgáltatás megrendelésére került sor.

Kiegészítő szolgáltatást persze csak már korábban megkötött szerződéshez lehet rendelni, ezért megkérdeztük a Lázár János által vezetett hivataltól, hogy milyen korábbi megállapodáshoz kapcsolódik ez a keretszerződés. A Miniszterelnökségtől azt a tájékoztatást kaptuk, hogy

„A hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás lefolytatásának lehetőségét pedig egy korábbi, a Miniszterelnökség jogelődje, azaz a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által 2013. július 31-én megkötött szerződés teremtette meg. Ezen, 2013-as szerződés megkötésére irányuló közbeszerzési eljárást megindító felhívás VI.3) Egyéb információk 22) pontjában feltüntetésre került ugyanis, hogy Ajánlatkérő a Kbt. 94. § (3) bekezdés szerint tárgyalásos eljárást alkalmazhat.”

Erdélyi Katalin

* A névhasonlóság ellenére sem a budapesti Közép-Európai Egyetem (angol nevén Central European University, CEU), sem annak valamely kapcsolt entitása nem áll semmiféle kapcsolatban a cikkben említett CEU Tender Kft-vel.

A cégadatokat az Opten és a Céginfó szolgáltatta. Címlapkép innen.

Ha tetszett a cikk

Előfizetőket keresünk – támogasd a munkánkat havi 1000 forinttal!

Adj 1%-ot az Átlátszónak, hogy megtudd, mire megy el az adód 99%-a!

Függetlenségünk záloga a közösségi finanszírozás.

Megosztás

Nélküled nincsenek sztorik.

  • Átutalás
  • PayPal
  • Így is támogathatsz

Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!

  • Belföld
  • Külföld

Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.

Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank

Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.

IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)

Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.

Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatás
  • ikon

    Bankkártyával az AdjukÖssze.hu oldalon

    Ha van bankkártyád, akkor pár kattintással gyorsan tudsz rendszeres vagy egyszeri támogatást beállítani nekünk az adjukossze.hu oldalán.

  • ikon

    Postai befizetéssel

    Postai befizetéssel is tudsz minket támogatni, amihez „sárga csekket” küldünk. Add meg a postacímedet, és már repül is a csekk.

  • ikon

    Havi előfizetés a Patreonon

    Néző, Szurkoló, B-közép és VIP-páholy kategóriás Átlátszó-előfizetések között válogathatsz a Patreonon.

  • ikon

    Benevity rendszerén keresztül

    Bárhol is dolgozol a világban, ha a munkáltatód lehetőséget ad arra, hogy adott összeget felajánlj egy nonprofit szervezetnek, akkor ne feledd, a Benevity-n keresztül az Átlátszónet Alapítvány is ajánlható.

  • ikon

    SZJA 1% felajánlásával

    Ha az 1 százalékodat az Átlátszó céljaira, projektjeire kívánod felajánlani, a személyi jövedelemadó bevallásodban az Átlátszónet Alapítvány adószámát tüntesd fel: 18516641-1-42