Feleannyiért dolgozott volna Mészáros volt vejének cége, mint Mészárosé
Lapunk és Hadházy Ákos parlamenti képviselő is azt az információt kapta, hogy a Homlok-cég nyerhette volna a GVH által vizsgált tendert.
A tavaszi országgyűlési választásokon induló jelöltek számára a központi költségvetés fejenként egymillió forintos támogatást biztosított, amelyről a jogszabály szerint szigorúan el kellett számolniuk a Magyar Államkincstár felé. Mivel a sajtó a közpénzre utazó kamupártoktól és kamujelöltektől volt hangos, kíváncsiak voltunk az Államkincstárnak benyújtott elszámolásokra: azt akartuk hogy nyilvános legyen melyik jelölt mire költötte a kampányához nyújtott állami támogatást.
A kincstár az adatigénylés teljesítését a Lex Átlátszóra hivatkozva tagadta meg, mivel szerinte az ellenőrzésre csak ő maga és az Állami Számvevőszék jogosult, a nyilvánosság egyébként sem tudná szakszerűen megítélni, hogy a jelöltek elszámolása helyes volt-e.
Mi viszont úgy gondoljuk, hogy az igenis a teljes nyilvánosságra tartozik, mire költötték a jelöltek az adófizetők pénzét. Az ellenőrzés egyébként sem lehet az állami szervek monopóliuma, a társadalomnak joga van ahhoz, hogy a közpénzek felhasználását maga is nyomon kövesse. A kamujelöltek kamuelszámolásait egyébként sem tudja egy hivatalnok a budapesti irodájában ülve teljeskörűen elvégezni, hiszen a papírokból nem mindig ítélhető meg, hogy az országban mindenfelé induló jelöltek tényleges szolgáltatásokat vettek-e igénybe vagy sem.
A Fővárosi Törvényszék a Transparency hasonló pere után nekünk is nagyrészt igazat adott: elsőfokon, nem jogerősen az elszámolások nagy részének kiadására kötelezte az Államkincstárt. Ha jogerőre emelkedik az ítélet és megkapjuk az elszámolásokat, azokat települések szerinti bontásban fogjuk közzétenni, hogy bárki egyszerűen rákereshessen az ő választókerületében induló jelöltek elszámolásaira, kiszúrhassa belőlük a törvénysértő pénzfelhasználásokat. Az esetleges jogsértések feltárásában számítunk majd olvasóink meglátásaira.
A keresetlevelet letöltheti itt. (PDF)
Az Államkincstár ellenkérelmét letöltheti itt. (PDF)
Az elsőfokú ítéletet letöltheti itt. (PDF)
Átvilágítjuk a kamupártokat: első fokon nyilvánosak a kampányelszámolások from atlatszo.hu on Vimeo.
Független ember vagy?
Ha lesz 4 ezer független támogatója az Átlátszónak, akkor nincs az a lázárjános, aki el tudna minket hallgattatni. Legyél egy a 4 ezerből, és változtasd meg Magyarországot! Tudnivalók itt!
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásLapunk és Hadházy Ákos parlamenti képviselő is azt az információt kapta, hogy a Homlok-cég nyerhette volna a GVH által vizsgált tendert.
Októbertől a fideszes Győrfiné Dr. Hajdú Szilvia vezeti Aszódot, de a helyi lap októberi számában még az elődje szerepelt felelős kiadóként, és ez Győrfiné szerint nem volt jogszerű.
A Magyar Államkincstár nem akarja kiadni a Fulmer GmbH közel 1 milliárd forintos támogatásának iratait, de a bíróság első- és másodfokon is erre kötelezte.
Titkos eljárásban, a nyilvánosság teljes kizárásával folyik a Lázár János által „kastély-örökbefogadásnak” nevezett kastély-privatizációs pályázat.
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!