Feleannyiért dolgozott volna Mészáros volt vejének cége, mint Mészárosé
Lapunk és Hadházy Ákos parlamenti képviselő is azt az információt kapta, hogy a Homlok-cég nyerhette volna a GVH által vizsgált tendert.
867 ezer 340 forint költség merült fel a Schmitt Pál köztársasági elnök „úgynevezett kisdoktori értekezését értékelő” Tényfeltáró Bizottság működésével összefüggésben a Semmelweis Egyetemen. Ezt a választ kaptuk pontosan két héttel azután, hogy megkerestük Kovács Esztert, a felsőoktatási intézmény sajtófőnökét azzal a közérdekű adatigénylésel, hogy mennyi adóforintba került hogy megtudhassuk, az azóta lemondani kényszerült államelnök kisdoktori disszertációja „szokatlanul nagy terjedelmű szöveg-azonos fordításon” alapult.
*****
Közérdekű adatigényléssel tudtuk meg, mennyibe került a plágiumon ért Schmitt Pál volt köztársasági elnök kisdoktori disszertációjának vizsgálata, és emiatt mennyivel kevesebb pénz maradt a Semmelweis Egyetem kasszájában. Arra az intézmény szóvivője válaszában nem tért ki, hogy ezt a költséget honnan vonták el. A Tényfeltáró Bizottság március 27-én tette közzé, hogy az államfő dolgozata „szokatlanul nagy terjedelmű szöveg-azonos fordításon alapul”, a kisdoktori címet két nappal később elvette az egyetem szenátusa.
Megkérdeztük azt is, hogy nem tartják-e problémásnak, hogy a Tényfeltáró Bizottság vezetője nem sokkal a Tényfeltáró Bizottság élére történő kinevezését követően a Magyar Olimpiai Bizottságban alelnöki pozíciót kapott. Vagyis pont abban a szervezetben kapott kinevezést, melynek a plágiumügybe keveredett államelnök a tiszteletbeli elnöke, akinek dolgozata is pont az olimpiák témakörével foglalkozott. A sajtófőnök ezzel kapcsolatban két héttel ezelőtt küldött kérdésünkre pénteken azt válaszolta, hogy „Dr. Tóth Miklós dékán úr arra tekintettel látta el a Tényfeltáró Bizottság elnökének teendőit, hogy ő a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karának a dékánja. Tájékoztatom továbbá, hogy az Ön által említett összeférhetetlenséget nem alapozza meg jogszabályi rendelkezés.”
Az egyetem egyelőre nem hozta nyilvánosságra a Tényfeltáró Bizottság januártól március végéig tartó munkája során keletkezett részletes, 1157 oldalas jelentését, csak egy háromoldalas összefoglalót tett közzé. A plágiumügyet kirobbantó hvg.hu, több más szerkesztőség, valamint az LMP a jelentés nyilvánosságra hozatalát követelik: érvelésük szerint a tudományos fokozatok, címek adományozása, valamint az ezekkel összefüggő tudományos minősítések és vizsgálatok tekintetében az erre jogosult felsőoktatási intézmények állami közfeladatot látnak el, így a jelentés a törvény szerint közérdekű adatnak minősül.
Szalay Dániel
(Fotó: innen.)
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásLapunk és Hadházy Ákos parlamenti képviselő is azt az információt kapta, hogy a Homlok-cég nyerhette volna a GVH által vizsgált tendert.
Októbertől a fideszes Győrfiné Dr. Hajdú Szilvia vezeti Aszódot, de a helyi lap októberi számában még az elődje szerepelt felelős kiadóként, és ez Győrfiné szerint nem volt jogszerű.
A Magyar Államkincstár nem akarja kiadni a Fulmer GmbH közel 1 milliárd forintos támogatásának iratait, de a bíróság első- és másodfokon is erre kötelezte.
Titkos eljárásban, a nyilvánosság teljes kizárásával folyik a Lázár János által „kastély-örökbefogadásnak” nevezett kastély-privatizációs pályázat.
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!