A túlóratörvény elleni tiltakozások során történt előállításokról és őrizetbe vételekről kértünk összesítést a Budapesti Rendőr-főkapitányságtól. Szerettük volna azt is megtudni, mi szükség volt arra, hogy a tüntetőkkel kamerába mondassák a nevüket, ez utóbbiban azonban nem jártunk sikerrel.
Régen minden jobb volt – ajándékozz karácsonyra 2019-es Átlátszó-előfizetést!
„A rendőrség az első napon 35 főt állított elő bűncselekmény gyanúja miatt, akik közül 13-at őrizetbe vett. A második napon a rendőrség 16 főt állított elő (1 főt szabálysértés, és 15 főt bűncselekmény gyanúja miatt). A harmadik napon a rendőrök 6 főt állítottak elő bűncselekmény gyanúja miatt, őrizetbe vételre nem került sor” – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) az Átlátszó megkeresésére.
2018. évi Nemzeti Konzultáció a családok védelméről 2018. évi Nemzeti Konzultáció a családok védelméről Igazságügyi szakértő egészségügyi működéssel kapcsolatos adatigénylés Gárdon-Agárd Márvány u.
Kíváncsiak voltunk arra is, hogy mi szükség volt arra, hogy a rendőrök kamerába mondatták a tüntetőkkel a nevüket, ezért megkérdeztük a BRFK-t erről is, azzal együtt, hogy a felvételek hova kerültek és mit tesznek velük.
A választ viszont nem a BRFK, hanem az Országos Rendőr-főkapitányság küldte meg. Roppant egyszerűen és frappánsan azt közölték, hogy „kérdéseire a rendőrségről szóló 1994. évi XXXIV. törvény tartalmazza a választ.” Sajnos, annak kitalálását, hogy pontosan melyik jogszabályhelynél kell azt keresnünk, ránk bízták.
Egy volt rendőri vezető erről azt mondta az Átlátszónak, hogy az egész nem más, mint megfélemlítés. „Ha kijössz tüntetni, levideózunk, és aztán esetleg jól ki leszel rúgva a munkahelyedről.”
A 444-nek Asbóth Márton, a TASZ projektvezetője elmondta, hogy a rendőrök eljárása nem volt jogszerű, a rendőrségi törvényben ugyanis nincs leírva, hogy a rendőrök tehetnek ilyesmit. Asbóth szerint a rendőrök azt megtehették volna, hogy az igazoltatást lekamerázzák.
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!
Belföld
Külföld
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001 Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002 IBAN (USD): HU36120112650142518900500009 SWIFT: UBRTHUHB Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Ha van bankkártyád, akkor pár kattintással gyorsan tudsz rendszeres vagy egyszeri támogatást beállítani nekünk az adjukossze.hu oldalán.
Postai befizetéssel
Postai befizetéssel is tudsz minket támogatni, amihez „sárga csekket” küldünk. Add meg a postacímedet, és már repül is a csekk.
Havi előfizetés a Patreonon
Néző, Szurkoló, B-közép és VIP-páholy kategóriás Átlátszó-előfizetések között válogathatsz a Patreonon.
Benevity rendszerén keresztül
Bárhol is dolgozol a világban, ha a munkáltatód lehetőséget ad arra, hogy adott összeget felajánlj egy nonprofit szervezetnek, akkor ne feledd, a Benevity-n keresztül az Átlátszónet Alapítvány is ajánlható.
SZJA 1% felajánlásával
Ha az 1 százalékodat az Átlátszó céljaira, projektjeire kívánod felajánlani, a személyi jövedelemadó bevallásodban az Átlátszónet Alapítvány adószámát tüntesd fel: 18516641-1-42
A Belügyminisztérium tavaly ilyenkor 2,1 milliárd forint állami támogatást nyújtott a kőbányai önkormányzatnak a Hős utcai nyomortelep rendbetételére. Ebből az...
A magyar külügyminisztérium nem adatgazda, ha a Macedóniában használt magyar diplomata-rendszámú autókról kérdezzük – legalábbis ezt a választ adta a...
A testület 2013-as megalakulása óta külföldi szakkiállításokra látogattak el, részt vettek különböző sportversenyeken, illetve tűzoltási gyakorlatot vagy díszőri feladatokat végeztek az...
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!