Két kormányközeli cég kaszált a MÁV összesen 11 milliárd forint értékű tenderein
A 4iG Informatikai Zrt.-re az utastájékoztató rendszerek hardver üzemeltetését, a Magyar Vagon Kft.-re pedig alkatrészek szállítását bízták.
A 4iG Informatikai Zrt.-re az utastájékoztató rendszerek hardver üzemeltetését, a Magyar Vagon Kft.-re pedig alkatrészek szállítását bízták.
A közpénzzel kitömött Kék Bolygó Alapítvány Planet Budapest Innovatív Fenntarthatósági Kiállítását és Élményprogramját ezúttal nem Balásy cége szervezi.
A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. nyerte a 2 évre szóló tendert, így ők biztosítják többek között a rendőrség és a TEK dolgozóit is.
A templomot 2021-ben kezdték építeni közpénzből, mert a fürdővárosban annyira sok volt az oroszajkú, ortodox vallású. A beruházás azonban elakadt.
A polgármester a felvételek készítésekor azt mondta, azért van zárva a szoba, mert sok kárt okoztak benne, majd másnap már azt, hogy a fenntartási idő lejárt.
Folytatódott az Átlátszó Szuverenitásvédelmi Hivatal ellen indított személyiségi jogi pere, ahol az állami szervezet megvillantotta nyelvészeti ismereteit is.
A Pécsi Egyházmegye látszólag közbeszerzési eljárás nélkül bízta meg a 2,2 milliárdos munkával a ZÁÉV-et. A beruházást az adófizetők állták.
Erről írtak a független vidéki portálok a héten. Lapszemle.
Az állami tulajdonú HM EI Zrt. először halasztást kért, majd végül nem adta ki a kért közadatokat. Bepereltük őket.
A MÁV négy céggel köt keretmegállapodást öt régióra, 24 hónapra, összesen 3,5 milliárd forint értékben. A közbeszerzési eljárás gyorsított volt.
Az EU-Fire Kft.-ben az állam is tulajdonrészt szerzett, azóta 1,1 milliárdos megbízást kaptak a MÁV-tól, és milliárdos bevételük lett. De még így is veszteségesek.