A trieszti kikötő körüli titkolózásról beszélt Erdélyi Katalin a Klubrádióban
A beszélgetés itt újra meghallgatható.
Egy becsődölt és egy zűrös beruházás fővállalkozója ellen tettek feljelentést Tatabányán és Pécsett, miközben az eredeti tulajdonosok menet közben megszabadultak a cégtől. Hogy miért lehetett előre látni a várható problémákat, és mi történt a cikk megjelenése után, arról Katus Eszter beszélt a Klubrádió Reggeli Gyors című műsorában október 25-én.
Zűrös hátterű cégek vittek el egy 5 milliárdos iskolaépítési munkát Tatabányán– írtuk 2019 szeptemberében. Közülük két nyertes, a Valid Solution Kft. és az Octopus Invest Kft. ugyanis közös tulajdonosi háttérrel bírt, és korábban részt vettek egy tenderen, ahol kapcsolt cégek „versenyeztek” egymás ellen. Az Octopus és egy másik hozzá köthető cég Pécsett is befutó lett egy tűzoltólaktanya építése kapcsán.
És bár sejteni lehetett, hogy kockázatos megkötni a szerződéseket, a megbízók mégis a kevésbé jó referenciával bíró cégek mellett döntöttek.
Azóta eltelt három év, és mindkét projekttel kapcsolatban gondok adódtak. Tatabányán feljelentették az alvállalkozói az Octopus Invest Kft.-t, miután a cég szerintük nem fizette ki nekik az elvégzett munkáért járó összegeket. A kft. állítja, csak azokkal szemben tartotta vissza a pénzt, akik nem megfelelően teljesítették vagy el sem végezték a munkát. Pécsett pedig szerződést bontottak velük, miután nem teljesítették határidőre a feladatokat.
Tatabányán feljelentették az alvállalkozói, Pécsett szerződést bontott a megrendelője a tendernyertes építőcéggel | atlatszo.hu
Feljelentették alvállalkozói az Octopus Invest Kft.-t, miután a cég szerintük nem fizette ki nekik az elvégzett munkáért járó összegeket. A kft. állítja, csak azokkal szemben tartotta vissza a pénzt, akik nem megfelelően teljesítették vagy el sem végezték a munkát. A tatabányai beruházást megrendelő Székesfehérvári Egyházmegye mossa kezeit, és kimaradna a vitából. Mindeközben Pécsett szerződést bontottak az Octopus Investtel egy másik építkezés kapcsán, a korábbi tulajdonosok pedig az elmúlt hetekben megszabadultak a cégtől. Mindkét projekt közbeszerzési eljárásánál látni lehetett, hogy kockázatos megkötni a szerződéseket, a megbízók mégis a kevésbé jó referenciával bíró cégek mellett döntöttek.
A korábbi tulajdonosok az elmúlt hetekben megszabadultak a cégtől, mindkét városban a rendőrség vizsgálódik. A cikk megjelenése után pedig újabb károsultak keresték fel az Átlátszót.
Minderről a Klubrádió Reggeli Gyors című műsorában beszélt kollégánk. A beszélgetés itt visszahallgatható:
Katus Eszter a Reggeli Gyorsban – 2022.10.25. by atlatszo.hu
Kollégánk egy olyan cégről beszélt a Klubrádióban, amit Tatabányán feljelentettek az alvállalkozói.
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásA beszélgetés itt újra meghallgatható.
Kollégánk György Zsombor főszerkesztővel és Tompos Ádám újságíróval beszélgetett a Magyar Hang műsorában az elmúlt hét legfontosabb híreiről.
Kollégánk az elmúlt hét fontos sajtóhíreiről és eseményeiről beszélgetett a Klubrádió adásának vendégeivel.
Az adás itt újra meghallgatható.
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!