Nagyot bukott a Jobbik Sajószentpéteren, balos jelölt nyert az időközi önkormányzati választáson
Kicsit csikorogva kezd beindulni az ellenzék által beígért nagy összefogás vidéken. Balos jelölt nyert, de csak épphogy. A Jobbikot pedig...
Dunakeszin lett igazgatóhelyettes és történelemtanár annak az diósjenői általános iskolának a korábbi igazgatója, ahol a simligyanús kompetencia-felmérés is történt. A különös eredményekre annak idején az Oktatási Hivatal is felfigyelt, szóvá is tette, de semmi nem történt.
Előfizetőket keresünk – támogasd a munkánkat havi ezer forinttal!
„Szívből sajnálom a keszieket, de kétszer úgy örülök annak, hogy mi megszabadultunk” – így erősítette meg egy diósjenői polgár az információnkat, miszerint igaz-e, hogy a helyi Szentgyörgyi István Általános Iskola volt igazgatója, Nagy László Dunakeszin kezd új karriert. Igazgató-helyettes lett a Széchenyi István Általános Iskolában.
A csodával határos 2015-ös diósjenői kompetenciamérésről mi is írtunk. Történt, hogy a 2014-2015-ös tanév felmérésekor a hatodik évfolyamok kimagasló 1738 pontot értek el matematikából (szövegértésből ugyanez a társaság csak 1467 pontot hozott össze). Az országos átlag matematikából ekkor 1497 volt, a hasonló (községi) általános iskolák 1448 pontot teljesített átlagosan.
Kiemelkedő hírű iskolák teljesítettek rosszabbul, a váci piaristák 1570, a budapesti Deák téri evangélikus gimnázium hatodikosai 1629 pontot értek el.
Ráadásul – mint az egyik szülő akkor elmondta az önkormányzat bizottságának – az érintett, kiugróan jól teljesítő diósjenői évfolyam 24 tanulója közül alig páran tanultak tovább környékbeli középiskolákban.
Az Oktatási Hivatal akkor az Átlátszónak azt válaszolta, hogy észlelték a problémát és jelezték is mind az iskola, mind pedig a KLIK felé. Csakhogy semmi nem történt.
Illetve valami mégis: az iskola nyolcadikosai 2017-ben, ha meg nem is ismételték a két évvel korábbi csodát, de ismét országos átlag felettit produkáltak. Sőt, újfent jobbak voltak a megyeszékhelyi vagy budapesti általános iskolások átlagánál is. Mindez annak fényében nagyon különös, hogy a tanulók középiskolai felvételi eredményei egyáltalán nem ezt a kiváló eredményt tükrözik.
Nem meglepő, hogy a diósjenői „szülőlázadás” folytatódott. Az iskolát az elmúlt két évben sok gyerek, illetve család hagyta el, a tanuló létszám jelentősen lecsökkent. Míg az intézmény honlapján egy 2014-es adat szerint 215 fő volt a diákok létszáma, 2018-ban már csak 147 tanuló járt ide. Ráadásul nemcsak sok diák távozott az iskolából, de a tanári kar is szinte teljesen kicserélődött.
A távozásokat megelőzően, illetve azután is sokan panaszkodtak az iskola színvonalnak jelentős romlására, amiért elsősorban az intézményt vezető Nagy Lászlót tették felelőssé. A szülők és tanárok egy része az önkormányzathoz fordult, de ezeknek a bejelentéseknek nem lett hatása.
Végül az elégedetlen helyieknek sikerült „kontaktot találni” a Fidesz-KDNP felsőbb vezetésében, ahol kipanaszkodhatták magukat. Nem sokkal később, tavaly októberben az igazgató lemondott (a polgármester erről szóló levelét ki is posztolták a helyi Facebook-csoportban, a kommentelők kis híján pezsgőt durrantottak).
Az ugyan másik megyében, de légvonalban Diósjenőtől nem túl messze található Dunakeszire eljutott a jenői botrány híre, ezért pedagógus- és szülőkörökben is megütközést keltett tudomásunk szerint, hogy Nagy László az ottani Széchenyi István Általános Iskolában bukkant fel, ráadásul mindjárt igazgató-helyettesként. Akad, akik szerint még komolyabb karrier is várhat rá, az iskolát ugyanis jelenleg megbízott igazgató vezeti (aki nem válaszolt az Átlátszó kérdésére).
Nagy László korábban, még Bóth János (MSZP) vezetése idején a váci önkormányzatban dolgozott. Most azonban forrásaink szerint jó kapcsolatot ápolt a KLIK balassagyarmati vezetésével, amelyhez a diósjenői iskola is tartozott.
A helyi KLIK vezetőjét már említettük egy korábbi cikkünkben. Nagyné Barna Orsolya a Nógrád megyei közgyűlés fideszes alelnökének, a Fidesz egyik helyi erős emberének, Barna Jánosnak a testvére.
Rádi Antónia
Fotó: a dunakeszi Széchenyi István Általános Iskola, forrás: Dunakeszi Városi Könyvtár
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásKicsit csikorogva kezd beindulni az ellenzék által beígért nagy összefogás vidéken. Balos jelölt nyert, de csak épphogy. A Jobbikot pedig...
A váci önkormányzat 2013-ban kapott 421,9 millió forint európai uniós támogatást a város közvilágításának korszerűsítéséhez, aminek a kivitelezését az Elios...
Mintegy 127 millió forint értékben nyert el munkákat a Duna Aszfalt Kft. a kecskeméti önkormányzattól – derült ki az EU-s...
Négy évig szövetséges volt, most árulónak kiáltják ki Molnár Miklós alpolgármestert, mert megszavazott egy napirendi javaslatot, amelynek következtében végül elfogadta a...
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!