Az ENSZ 1991 őszén nyilvánította május 3-át a nemzetközi sajtószabadság napjává. Annak emlékére tartják, hogy 1991. május 3-án tették közzé a `Windhoek Nyilatkozatot`, amelyben az afrikai népeknek a független és pluralista sajtóhoz való jogát fogalmazták meg. Ezen a napon világszerte megemlékeznek azokról az újságírókról, akiket munkavégzésük során gyilkoltak meg, valamint azokról, akiket munkájukban akadályoztak, illetve akadályoznak. (forrás: mult-kor.hu)
A CPJ újságírókat védő szervezet a nemzetközi sajtószabadság napja alkalmából közzétett egy jelentést, amely szerint a világ tíz legcenzúrázottabb országai sorrendben a következők: Eritrea, Észak-Korea, Szíria, Irán, Egyenlítői-Guinea, Üzbegisztán, Burma (Mianmar), Szaúd-Arábia, Kuba és Fehéroroszország. Ugyanakkor „előkelő” helyen szerepel még Azerbajdzsán, Etiópia, Kína, Szudán, Türkmenisztán és Vietnam is. Kína például nem a világ legcenzúrázottabb országa, azonban szofisztikált módszereivel „példát mutat” a többieknek. A jelentés készítői szerint ezért Kína kifejezetten kártékony a világ sajtószabadságára nézve, mert kifinomult technikáival a világ cenzora szerepre tör.
A Bácskai Napló főszerkesztője kommunistázik, Érd fideszes alpolgármestere csürhének titulálta az ellenzéket és szavazóikat. Kósa Lajos amnéziás, az érdi...
Bemutatjuk a NER üzleti hátországát működtető oligarcha utánpótlás-válogatottat. Macedóniában is médiavásárlásokba kezdett az orbáni propagandagépezet. A Hortobágyon pusztulnak a...
A(z) https://atlatszo.hu oldal sütiket és más kódokat használ a honlap megfelelő működésének biztosítása céljából, a weboldalon nyújtott felhasználói élmény fokozása érdekében, továbbá ennek segítségével készít elemzéseket az Ön számára releváns, személyre szabott ajánlatok összeállításához. Bővebb információt az adatkezelési tájékoztatónkban talál.