
Egy honvédségi szakértő szerint ekkora lehetőség a rendszerváltás óta nem volt a haderőfejlesztésre
Kovács Gyula nyugállományú katonatiszt a Fidesz megalakulása óta figyeli Orbán Viktor és a haderő viszonyát. Többször fejtette ki véleményét az...
„Még csak elsőfokon nyertem meg a pert a kormány és a Roszatom ellen a paksi szerződések nyilvánosságáért, de máris pánikban módosítják a törvényt” – így vezette fel Facebook-posztjában Jávor Benedek, a Párbeszéd EP-képviselője az mfor.hu cikkét, melyben arról írnak: az új paksi atomerőmű adatainak megismerését is korlátozhatja az a csomag, amit a tervek szerint az őszi ülésszakon tárgyal majd a parlament.
Jávor Benedek május végén nyert első fokon pert a kormánnyal és a Roszatommal szemben, ekkor döntött úgy a bíróság, hogy nyilvánosságra kell hozni az oroszokkal kötött szerződéseket. A kormány a perben arra hivatkozott, hogy azért nem adja ki a dokumentumokat, mert azok üzleti titkot képeznek, a bíróság viszont nem fogadta el ezt az érvet.
Erre válaszul születhetett meg a tervezett törvénymódosítás, melynek egyik célja „a nukleáris létesítménnyel összefüggő engedélyezési eljárásokban szereplő adatok nyilvánosságra hozatalára (közadatigénylés teljesítésére) vonatkozó szabályok szigorítása”.
Az mfor.hu szerint ezt nehéz másképpen értelmezni, minthogy az új paksi blokkok megépítésével összefüggő adatok eltitkolására készül a kormány. (A javaslatról szóló dokumentumot ezen a linken olvashatják el.)
A Párbeszéd EP-képviselője a fejleményeket úgy kommentálta: részben hízelgő, hogy külön lex Jávort alkotnak rá, hiszen „lehet-e nagyobb siker egy autoriter rendszer ellenzéki politikusaként”. Másfelől viszont szerinte rémisztő, hogy a Fidesz automatikus reakciója arra, ha a bíróságon nyer valaki ellenük, az a vonatkozó törvények módosítása.
„Rendes diktatúratempó” – jegyezte meg.
Kovács Gyula nyugállományú katonatiszt a Fidesz megalakulása óta figyeli Orbán Viktor és a haderő viszonyát. Többször fejtette ki véleményét az...
Június 21-től létszámstopot vezetett be az EMMI a tárcához tartozó számos közintézménynél, köztük a mentőknél, múzeumoknál, színházaknál – legalábbis erről...
Előzetesben, majd szabadlábon, ismét bent, majd újra kint – ez a példátlan csiki-csuki zajlik már negyedszer a pilisi emberölés ügyének...
A Tungsram Operations Kft. által 2021-ben, nettó 14.750.000 forintért elkészített tanulmányt közérdekű adatigénylésben kértük ki, de sajnos nem kaptuk meg.