Az a gyanús, ami nem gyanús - poloskák és szuverenitásvédők a 20. században
Gervai András kötete hazai és külföldi kémekről, önkéntes vagy kényszerrel beszervezett besúgókról és titkosszolgálatokról szól.
Gervai András kötete hazai és külföldi kémekről, önkéntes vagy kényszerrel beszervezett besúgókról és titkosszolgálatokról szól.
Papp István történész monográfiája a magyar kommunisták – kinek rövid, kinek hosszú – történetéről szól.
Végső István kötete azt összegzi, miért és hogyan kerültek 1944-ben a vidéki zsidók előbb gyűjtőhelyekre és gettókba, majd onnan munka- és megsemmisítő táborokba.
Timothy Garton Ash oxfordi és princetoni professzor nemrég megjelent kötete egy sajátos önéletrajz, amelyben a személyes emlékei keverednek Európa 1945 utáni történelmének mozzanataival.
Összedőlő, kihagyott és rosszul tervezett állomások szegélyezik a horribilis összegből épülő Budapest-Belgrád vasútvonal vágányait. Videóriport.
Mirkó Erika kötete végigveszi, hogy a történelem során mennyit változott a hét főbűn társadalmi megítélése.
Az idén hatvanéves Élie De Rotschild Jr könyve a dinasztiáról, amit a frankfurti gettóban 1740-ben született Mayer Amschel Rotschild alapított.
Csányi Gergely könyve arról szól, hogyan fonódik össze a szex és gazdaság, illetve a gazdaságnak milyen szexuális vonatkozásai vannak.
Péterfy-Novák Éva – Péterfy Gergő sok fotóval illusztrált közös kötete annak dokumentuma, hogy valakik végre valahol jól érzik magukat. Karácsonyi ajándéknak is ideális.
Eleinte az esővíz volt az egyetlen kozmetikum, majd a markos traktoros lányokat népszerűsítette a politika, végül már szépségversenyeket is tartottak.
Sonnevend Júlia könyve arról szól, hogy a politikusok miként érvényesítik vonzerejüket élőben és a közösségi médiában.