Előre a múltba – Nádas Péterrel
A már rég komplettnek, s még inkább komplexnek mondható életmű most újabb könyvvel gyarapodott a szerző hatvanas-hetvenes-nyolcvanas évekbeli fotóival.
A már rég komplettnek, s még inkább komplexnek mondható életmű most újabb könyvvel gyarapodott a szerző hatvanas-hetvenes-nyolcvanas évekbeli fotóival.
Rehák Géza történész könyve bemutatja, hogyan alakították át és sajátították ki a tavat a szocializmusban.
"Szép épület, minden rendbe' van..... el tudja az ember képzelni, csak nem tudod megközelíteni” – foglalja össze egyik riportalanyunk a tényeket.
Konrád György beszélgetései kollégáival és barátaival, írótól a szobrászon át a történészig, egyetlen kötetben.
Veszprémy László Bernát történész a II. világháború utáni népbírósági perek anyagait áttekintve szedte csokorba a zsidókkal kegyetlenkedő keretlegények történetét.
Egy nemrég megjelent tanulmánykötet azt vizsgálta, mennyire használják a hazai kisebbségek - németek, romák, szerbek, szlovákok - az anyanyelvüket.
Valuch Tibor történész könyve 9 tematikus fejezetben tekinti át a hazánkban uralkodó állapotokat. Pl. demográfia, közgondolkodás, társadalmi rétegződés.
Az év minden napjára jut két történelmi esemény, amikor a munkások kiálltak magukért és a hatalom, a munkaadóik ellen.
Patrick J. Geary amerikai történészprofesszor könyve visszamegy a népvándorlások idejére, hogy bemutassa az európai népek fordulatos történetét.
Ablonczy Balázs történész kötete 1944-ről mesél a kisemberek sorsán keresztül. Az ügyeskedésekről, menekülésről, kitelepítésről, éhezésről, bombázásokról.
Az I. világháború kirobbanásakor is azt mondták a hatalmasok, mint manapság, így nagyon időszerű a kérdés, hogy ki a felelős egy háborúért.