Feleannyiért dolgozott volna Mészáros volt vejének cége, mint Mészárosé
Lapunk és Hadházy Ákos parlamenti képviselő is azt az információt kapta, hogy a Homlok-cég nyerhette volna a GVH által vizsgált tendert.
Úgy néz ki, hogy nemcsak a turai kastélyt nézte ki magának a Tiborcz Istvánhoz köthető cégcsoport: a BDPST Zrt. a tulajdonosa a Schossberger-lakot megvásárló cégnek, és részben annak az AMX HS Real Estate Management Hungary Kft-nek is, amely a Rátkai Klub VI. kerületi ingatlanát szerezte meg.
Mindenki fejvesztve pakolt és csomagolt február 10-én a Rátkai Klub városliget fasori épületében – tapasztalta meg az Átlátszó egyik olvasója ottjártakor. A sürgés-forgás oka az volt, hogy a villát eladták, s a dolgozók pletykái szerint az épületet a turai Schossberger-kastélyt is megszerző társasághoz kötődő cég vásárolta meg.
A pletykának van valóságalapja: a tulajdoni lap tanúsága szerint az AMX HS Real Estate Management Hungary Kft. mondhatja magának az ingatlant tavaly augusztus 24. óta. A társaságban pedig – a cégnyilvántartás adatai alapján – tag az a BDPST Zrt. is, amely a Pest megyei impozáns kastélyt megvásároló TRA Real Estates Kft-nek is tulajdonosa.
Az értékes ingatlanokat megszerző cégcsoporthoz úgy kapcsolódik a miniszterelnök veje, hogy volt üzlettársának, Hamar Endrének az ügyvédi irodája közreműködött a turai adásvételnél, és maga Tiborcz István tette le az egyik cég százezer forintos bejegyzési illetékét a cégbíróságon.
Továbbá a TRA Real Estates Kft. és a BDPST Zrt. vezetője ugyanaz a személy, egy bizonyos Tóth Judit, aki megtalálható Orbán Viktor vejének az ismerősei között a Facebookon. Az Átlátszó egyébként többször próbálta elérni a cégvezetőt, de ő nem reagált a megkeresésekre.
A BDPST Zrt. az tulajdonosa egy másik AMX-cégnek, az AMX Nador House Hungary Kft-nek is. A cég névadása alapján talán nem a valóságtól teljesen elrugaszkodott feltételezés, hogy hamarosan ez a cég is valamilyen értékes ingatlan vásárlására vállalkozik majd.
A cégnyilvántartás alapján az az AMX HS Real Estate Management Hungary ügyvezetője Suat Gokhan Karakus, egy török üzletember.
Infografika: ceginfo.hu
A Rátkai Klub, vagyis a Művészeti Szakszervezetek Szövetsége – korábbi nevén Művészeti és Tájékoztatási Szakszervezetek Szövetsége – épülete szerepel Budapest száz éves házai között. A klubot működtető egyesület elnöke, Gyimesi László az Átlátszó kérdésére megerősítette az eladás tényét.
A tulajdonosváltásra már tavaly augusztus 19-én sor került, de a birtokbaadás éppen érdeklődésünk napján, február 16-án történt meg.
Kapcsolódó cikkek
Hatmilliárd forintba került volna a turai kastély felújítása, rejtőzködik az új tulajdonos
A NAIH szerint nem titkolhatja a rendőrség az Orbán-lagzin eltűnt telefonok utáni hajsza részleteit
Miből telik Orbán Ráhelnek 15 millió forintos tandíjra? Meg fogsz döbbenni!
Cikkünk nyomán: Nyomozás indult Tiborcz István cégének közbeszerzései miatt
Az elnök elmondta, hogy az épület nem műemléki védettségű, de a környék az, így az új tulajdonos nem változtathat a villa külső homlokzatán.
Mivel Gyimesi László azt közölte, hogy a villa új gazdájáról nem beszélhet, megkértük, hogy továbbítsa interjúkérelmünket a cég képviselői felé, hogy ingatlanfejlesztési terveikről felvilágosítást kaphassunk.
A Rátkai Márton Klubot, mint a honlapjukon is olvasható, 1955-ben hozta létre a Művészeti Dolgozók szakszervezete és kezdetben színészklubként működött. A klub 1972 és 1985 között a Mikroszkóp Színpad mai Nagymező utcai épületében kapott helyet. Amikor megvette a helységeiket a Mikroszkóp Színpad, átköltöztek a városligeti fasori ingatlanba, ahol 1989-től a klub egyesületi formában működött.
A jelek szerint mind a turai kastélyra, mind a városligeti fasori villára egy időben mozdult rá a cégcsoport, ugyanis a Rátkai Klub ingatlanának megvétele előtt pár nappal, tavaly augusztus 14-én fizette be Tiborcz István a BDPST Zrt. százezer forintos illetékét.
Csikász Brigitta
Címlapfotó: budapest100.hu
Ha tetszett a cikk, szavazz a KIMITTUD közadatigénylő rendszerre a Sozial Marie pályázaton!
– Kattints erre a linkre,
– Add meg az email címed,
– Kattints a visszaigazoló emailre,
– Ha véletlenül nem találod, keresd a SPAM mappában.
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásLapunk és Hadházy Ákos parlamenti képviselő is azt az információt kapta, hogy a Homlok-cég nyerhette volna a GVH által vizsgált tendert.
Titkos eljárásban, a nyilvánosság teljes kizárásával folyik a Lázár János által „kastély-örökbefogadásnak” nevezett kastély-privatizációs pályázat.
Egy interneten többnyire ingyenesen elérhető tartalomból összeállított tanulmány oldalanként 100 ezer forintba, egy 18 diából álló előadás pedig 4,4 millióba került.
Két éve és idén is megkérdeztük a BGA-tól, hogy mennyi pénzt adott a CÖF-nek. 2022-ben mást mondtak, mint most. Mi lehet vajon a valóság?
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!