Megszereztük a Magyar Péter diákhiteles szerződéseiről szóló KEHI-jelentést
Egy interneten többnyire ingyenesen elérhető tartalomból összeállított tanulmány oldalanként 100 ezer forintba, egy 18 diából álló előadás pedig 4,4 millióba került.
Eddig 7,9 milliárd forint támogatást kaptak a látvány csapatsportágak a társasági adókedvezmények révén. Bár az intézkedés tavalyi bevezetésének egyik fő célja az volt, hogy a labdarúgáson kívül a többi csapatsportot is támogathassák az adózók, a jelek szerint megint a foci kapta a legtöbb pénzt: több mint 6 milliárd forintot.
2011. július 1-je óta társasági adókedvezmény (TAO) vehető igénybe, ha a vállalkozások támogatják az úgynevezett látvány-sportágakat, vagyis a labdarúgást, a kézilabdát, a kosárlabdát, a vízilabdát és a jégkorongot. A támogatás céljai törvényben meghatározottak, ezért a szakszövetségekhez, amatőr és profi sportszervezetekhez, közhasznú alapítványokhoz befolyó pénzt utánpótlás-nevelésre, a képzéssel összefüggő feladatokra, a sportrendezvényekhez szükséges biztonsági követelményeket szolgáló infrastruktúra fejlesztésére, meghatározott beruházásokra, felújításokra, illetve személyi jellegű ráfordításokra lehet költeni.
A Nemzeti Sportintézet (NSI) által kiadott támogatási igazolásokból kiderül, hogy a kormány által amúgy is favorizált labdarúgás itt is tarolt. Az elmúlt bő egy évben mintegy 6 milliárd forint folyt be a Magyar Labdarúgó Szövetséghez az összesen 7,9 milliárd forint támogatásból. Az MLSZ ennek a legnagyobb részét tárgyi eszközökre és berendezésekre, valamint versenyeztetésre költötte. Az összeg negyedrésze jutott az utánpótlás-nevelésre és egy töredéke a személyi jellegű ráfordításokra. A második helyen végzett – jócskán lemaradva az MLSZ-től – a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége (MKOSZ). A kosarasokhoz 690 millió forint folyt be, ők azonban a pénz több mint háromnegyedét szánják az utánpótlásra, ezt követi a versenyeztetés és a személyi jellegű kiadások.
A kézilabdások 484 millió forintot kaptak a TAO-ból, és a kosárlabdázókhoz hasonlóan az Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) is a gyerekekre és a fiatalokra költi a pénz nagy részét, valamint versenyeztetésre és személyi ráfordításokra – a képzéssel összefüggő feladatok csak egészen elenyésző mennyiséget tesznek ki. Őket követi a Magyar Jégkorong Szövetség (MJSZ) 388 millió forintos támogatással – náluk már jobban eloszlik a bevétel: összességében itt is az utánpótlásra jut a legnagyobb rész, ám ez nem teszi ki a pénz felét sem. A többi sportághoz képest jóval többet költenek tárgyi eszközökre és jelentős a versenyeztetés támogatása is. A személyi jellegű ráfordítások és a képzéssel összefüggő feladatok a TAO-támogatás negyedét sem teszik ki.
A vízilabdázók profitáltak eddig a legkevesebbet az adókedvezményből: mindössze 196 millió forintot kapott a Magyar Vízilabda Szövetség, amit szinte teljes egészében utánpótlás-nevelésre és versenyeztetésre költenek. Az NSI listáján megjelenik egy, konkrét sportágakhoz nem köthető támogatott szervezet is, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB), amelynek eddig 122 millió forintot adományoztak személyi jellegű ráfordításra és versenyeztetésre.
D. Kovács Ildikó
(Fotó: innen.)
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásEgy interneten többnyire ingyenesen elérhető tartalomból összeállított tanulmány oldalanként 100 ezer forintba, egy 18 diából álló előadás pedig 4,4 millióba került.
A kormánymédiánál dolgozó újságíró szerint azok viselkedtek jogellenesen, akik feltörték a Midgård adatbázisát, majd „uszító, de minimum megbélyegző szándékkal” kereshető listát tettek közzé a vásárlókról.
Nem enyhít a közlekedési gondokon, hanem még nagyobb forgalmat generál és újabb ipari parkok létesítését segíti a 31-es út fejlesztése, legalábbis ettől tart a maglódiak egy része.
Az Építési és Közlekedési Minisztérium először letagadta, de miután pereltünk, kiadta a márciusban bevezetett tarifareform hatástanulmányát.
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!