A múlt hónapban a HideMyAss nevű VPN-szolgáltató kiverte a biztosítékot az anonimizáló szolgáltatásban bízó felhasználóknál és iparági berkekben is. Az anonim hálózati kapcsolatot ígérő cég szolgáltatását vette igénybe a Lulzsec nevű hacker aktivista csoport egyik tagja is, például amikor a Sony elleni támadásban vett részt. Ám az Egyesült Királyságban működő HideMyAss (HMA) logolja, azaz rögzíti az eszközein átmenő információkat.
Az FBI munkatársai bírói végzéssel kötelezték a céget, hogy ossza meg logfájljait, és kikeresték az IP-címekhez tartozó időpecséteket, majd ezek alapján azonosították a felhasználót. Az eset után az anonim VPN szolgáltatást kínáló cégek összefogtak az olyan biztonságot ígérő „csalók” ellen, mint a HMA, a Torrent Freak pedig közzétett egy listát, amelyen a VPN-szolgáltatók két alapvető kérdésre adtak választ. Az első kérdés az volt, hogy rögzít-e a cég bármilyen logot, amely alapján az IP-cím és/vagy az időpecsét felhasználásával harmadik fél számára is azonosítható felhasználó. A második kérdés pedig, hogy milyen jogszabályok szerint működik a cég, ebből kifolyólag, milyen körülmények között kötelessége információit megosztani harmadik féllel.
A Bácskai Napló főszerkesztője kommunistázik, Érd fideszes alpolgármestere csürhének titulálta az ellenzéket és szavazóikat. Kósa Lajos amnéziás, az érdi...
Bemutatjuk a NER üzleti hátországát működtető oligarcha utánpótlás-válogatottat. Macedóniában is médiavásárlásokba kezdett az orbáni propagandagépezet. A Hortobágyon pusztulnak a...
A(z) https://atlatszo.hu oldal sütiket és más kódokat használ a honlap megfelelő működésének biztosítása céljából, a weboldalon nyújtott felhasználói élmény fokozása érdekében, továbbá ennek segítségével készít elemzéseket az Ön számára releváns, személyre szabott ajánlatok összeállításához. Bővebb információt az adatkezelési tájékoztatónkban talál.