Mészáros Lőrinc új luxusrepülőjéről beszélt a Klubrádióban Erdélyi Katalin
Az adás itt újra meghallgatható.
Tegnap megjelent anyagunkban összegyűjtöttünk 20 fontos ügyet, ami valahogy elakadt az ügyészségen: vagy nem indult nyomozás, vagy hamar lezárult „bűncselekmény hiányában”, vagy évek óta húzódik eredménytelenül. Cikkünk szerzője, Erdélyi Katalin a Klubrádió Reggeli Gyors című műsorának mai adásában beszélgetett Pálinkás Szűcs Róbert műsorvezetővel a legismertebb ilyen esetekről és az EU magyar ügyészséggel szemben megfogalmazott kritikáiról.
Hosszas gyűjtőmunka után szeptember 16-án jelent meg az a cikkünk, amelyben bemutattuk, hogy az idén 150. születésnapját ünneplő magyar ügyészség, és a szervezetet vezető Polt Péter mennyire elégedett a saját munkájával, ám a valóság kicsit más képet mutat. Összeszedtünk 20 közéleti szempontból fontos – és többnyire európai uniós támogatásból finanszírozott – ügyet, amelyek valamilyen módon elakadtak az ügyészségen. Vagy hosszú ideje húzódik a nyomozás eredménytelenül, vagy épp ellenkezőleg, hamar lezárták az eljárást „bűncselekmény hiányában”, vagy egyszerűen nem is kezdtek kutakodni. Elios, 4-es metró, Biodóm, lélegeztetőgépek, Budapest-Belgrád vasút, hogy csak néhányat említsünk most.
Elszabotált nyomozások: 20 fontos ügy, ami megakadt az ügyészségen | atlatszo.hu
A Fidesz pártkatonájának tartott legfőbb ügyész, Polt Péter előszeretettel hangoztatja, hogy a magyar nyomozóhatóságok milyen remek munkát végeznek. Az elmúlt években azonban több olyan nagy ügy is volt, amelyben vagy hosszú ideje húzódik a nyomozás eredménytelenül, vagy épp ellenkezőleg, hamar lezárták az eljárást „bűncselekmény hiányában”, vagy egyszerűen nem is kezdtek kutakodni.
Az Átlátszó és a K-Monitor együttműködésében készült hosszú anyagban bemutattuk azt is, hogy az Európai Uniónak milyen kifogásai (pl. Polt Péter 9 éves mandátuma és csak parlamenti kétharmaddal lehetséges leváltása) és elvárásai (pl. erősebb fellépés a korrupció ellen) vannak a magyar ügyészség felé. Nem mellékes az sem, hogy az EU korrupcióellenes intézménye, a GRECO 2015-ben fogalmazta meg először kritikáit, és összesen 18 ajánlást tett Magyarország részére, ám azokból a magyar kormány még csak 5-öt hajtott végre. Időközben pedig az ügyészség függetlensége fontos témája lett az EU-s helyreállítási alapról folyó tárgyalásoknak is.
Cikkünk szerzője, Erdélyi Katalin a Klubrádió Reggeli Gyors című műsorának szeptember 17-i adásában beszélgetett a témáról Pálinkás Szűcs Róbert műsorvezetővel. Szó volt az Eliosról, a 4-es metróról, Tarlós Istvánról és Demszky Gáborról is, az adás felvétele itt visszahallgatható:
Ha már egyszer itt vagy…
Az Átlátszó nonprofit szervezet: cikkeink ingyen is olvashatóak, nincsenek állami hirdetések, és nem politikusok fizetik a számláinkat. Ez teszi lehetővé, hogy szabadon írhassunk a valóságról. Ha fontosnak tartod a független, tényfeltáró újságírás fennmaradását, támogasd a szerkesztőség munkáját egyszeri adománnyal, vagy havi előfizetéssel. Kattints ide a támogatási lehetőségekért!
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásAz adás itt újra meghallgatható.
Az adás itt újra meghallgatható.
A Magyar Hang közéleti vitaműsorának fő témája ezúttal egy álhír volt, ami egy szír gép Budapestre érkezéséről szólt.
A faluban stadion, tó és kisvasút is lett, főként uniós támogatásból. A négy perces riportban Hatvanpusztát és a NER balatoni terjeszkedését is bemutatják.
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!