Elvitte a szír gép a hitelességet? - erről beszélgetett a Flaszterben Katus Eszter
A Magyar Hang közéleti vitaműsorának fő témája ezúttal egy álhír volt, ami egy szír gép Budapestre érkezéséről szólt.
A Magyar Hang hetilap Flaszter című műsorába kapott meghívást Katus Eszter, az Átlátszó újságírója, az Országszerte rovat szerkesztője. Dévényi Istvánnal és Grimm Balázssal többek között arról beszélgettek, miért probléma, ha nincsenek követhető adatok a járvány terjedéséről, belefér-e egy tévés műsorba, hogy vulgáris szavakkal illessenek egy képviselőt, és milyen problémák merülnek fel az ország első atomtemetőjével kapcsolatban.
Nemcsak az olvasók, de gyakran a sajtóorgánumok is buborékba zárják magukat: csak a saját olvasóikkal-támogatóikkal kommunikálnak és állnak kapcsolatban, és a tartalmakat is elsősorban nekik gyártják. Ezen próbál változtatni a polgári Magyar Hang hetilap, amely úgy döntött, nyomtatott példányaiban is helyet ad más médiumok anyagainak.
Első szövetségesük oknyomozó portálunk, az Átlátszó lett, amely havonta egyszer, egy négyoldalas mellékletben publikálja az általa feltárt ügyeket.
Az első ilyen számban, amely november 13-án jelent meg, többek között arról számoltunk be, mennyibe kerül az adófizetőknek az új Bozsik Aréna, hogyan adott el áron alul értékes ingatlanokat Kaposvár és Törökbálint, hogyan próbálják ellehetleníteni az új, független mártélyi polgármester munkáját, vagy, hogy ki jár jól és ki jár nagyon rosszul az állam szociális tüzelő programjában vásárolt barnakőszénnel.
Együttműködés: mostantól a nyomtatott Magyar Hang mellékleteként is megjelenik az Átlátszó
Nemcsak az olvasók, de gyakran a sajtóorgánumok is buborékba zárják magukat: csak a saját olvasóikkal-támogatóikkal kommunikálnak és állnak kapcsolatban, és a tartalmakat is elsősorban nekik gyártják. Ezen próbálunk most változtatni. A Magyar Hang ezentúl havonta egyszer kiad egy mellékletet, amely a legjobban sikerült Átlátszó-cikkek válogatását tartalmazza. Az első szám már kapható az újságárusoknál.
A második mellékletben (december 11.) pedig arról írtunk, hogyan van jelen a NER a járványban, miért kezdtek november közepén valutavásárlásba az emberek, hogyan dózeroltak le egy 180 éves, védettség alatt álló épületet Ferencvárosban, hányszor használja propagandára a koronavírus tájékoztató oldalt a kormány, miért nem bírja az egészségyügyi ellátórendszer a második hullámot, és hogy milyen problémákkal kell szembenéznie az államnak az ország első atomtemetőjével kapcsolatban.
Erről, a járványhelyzetről, a Sajtóklub című műsorról, a csoporthoz tartozásról, a vírussal kapcsolatos adatok hiányáról, és a radioaktívhulladék-tárolókról is szó esett a közel negyven perces műsorban.
A teljes beszélgetés itt visszahallgatható:
Flaszter 115. – Polgári ronda nőzés
A Flaszter december 10-i adása. Dévényi István a mostani adásban Katus Eszterrel, az Átlátszó újságírójával és Grimm Balázzsal, a Magyar Hang riporterével be…
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásA Magyar Hang közéleti vitaműsorának fő témája ezúttal egy álhír volt, ami egy szír gép Budapestre érkezéséről szólt.
A faluban stadion, tó és kisvasút is lett, főként uniós támogatásból. A négy perces riportban Hatvanpusztát és a NER balatoni terjeszkedését is bemutatják.
A beszélgetés itt újra meghallgatható.
Kollégánk György Zsombor főszerkesztővel és Tompos Ádám újságíróval beszélgetett a Magyar Hang műsorában az elmúlt hét legfontosabb híreiről.
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!