Hiába perelt az igazgató, jogosan írtunk a szociális otthonban bántalmazó ápolóhoz fűződő rokoni kapcsolatáról
Az igazgatónő jogerősen elvesztette a sajtópert, az Átlátszó által közölt tények megfeleltek a valóságnak.
Az igazgatónő jogerősen elvesztette a sajtópert, az Átlátszó által közölt tények megfeleltek a valóságnak.
A fúrásokat koordináló amerikai-magyar HHE Sarkad Kft. ugyan 7,3 milliárd forint hasznot termelt 2024-ben, de osztalékot nem fizet.
A templomot 2021-ben kezdték építeni közpénzből, mert a fürdővárosban annyira sok volt az oroszajkú, ortodox vallású. A beruházás azonban elakadt.
A polgármester a felvételek készítésekor azt mondta, azért van zárva a szoba, mert sok kárt okoztak benne, majd másnap már azt, hogy a fenntartási idő lejárt.
Miközben a lakosok a szlovén Andrada üzeme ellen küzdöttek, egy magyar cég szép csendben engedélyt kapott a kormányhivataltól veszélyes akkuhulladék kezelésére.
A növényvédő szereket gyártó SPL Europe Kft. szennyezte el a patak vizét, a cég legutóbb egy klórgázkiömlés miatt kapott százmilliós bírságot.
A szóban forgó földterületeken a Tiborcz Istvánhoz köthető Főnix Magántőkealap érdekeltségébe került Drawa Kft. gazdálkodik.
A Pécsi Egyházmegye látszólag közbeszerzési eljárás nélkül bízta meg a 2,2 milliárdos munkával a ZÁÉV-et. A beruházást az adófizetők állták.
Erről írtak a független vidéki portálok a héten. Lapszemle.
Az önkormányzat már 2023-ban támogatatta a projektet, a helyieknek azonban még most sem mondják meg, mi épül pontosan a Duna-parton.
Az összeg az évek során az eredeti ár közel háromszorosára nőtt. A kivitelezést Mészáros Lőrinc egyik cége végzi.