A szerződés hivatalos neve „Nagymintás Társadalom Kutatás három nevesített témában 2017”.
Az EU-s közbeszerzési értesítő június 15-i számában jelent meg a Századvég-csoport újabb kormányzati megbízása.
A Századvég Politikai Iskola Alapítvány és a Századvég Gazdaságkutató Zrt. egyedüli ajánlattevőként nyerte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) hirdetmény nélküli tenderét. A május 18-án aláírt szerződés értéke nettó 629.921.259 forint.
A feladat egész pontosan: „Szakpolitikai kutatással alátámasztott tanácsadási, valamint tanulmánykészítési feladatok elvégzése kiegészítő szolgáltatás keretében (Nagymintás Társadalom Kutatás három nevesített témában 2017.)”
A három nevesített téma:
– Egyéni és társadalmi jövőkép
– Vallásosság és annak megítélése
– Kultúra és fogyasztás
Az NFM azzal indokolja a kutatás szükségességét, hogy a Századvég által korábban végzett hasonló feladat során vizsgált terület alaposabb megismerésére van szükség a kormány gazdasági céljai miatt.
„A Nyertes ajánlattevő bevonásával által korábban végzett gazdasági és gazdaságszociológiai témájú kutatások során érzékelhetővé vált, hogy egyes kiemelt jelentőségű témákban megyei és regionális szinten jelentős különbségek mutatkoznak. Figyelemmel arra a felismerésre, hogy a jövőről vallott elképzelések komoly integratív erővel bírnak egy társadalomban vagy annak bizonyos alcsoportjában, a Kormány a jövőkép mélyebb/kiterjedtebb megismerése mellett határozott, amely ismeretek megszerzése a gazdaságpolitikai döntések alapjául szolgálhatnak.
Az előbbieknek megfelelő kutatásnak kiemelten foglalkoznia kell a jövőkép gazdasági oldalával, valamint a globalizáció jövőképre gyakorolt hatásával, ezért a vizsgált terület mélyebb és részletesebb megértése céljából szükséges egy olyan, nagymintás kutatás végzése, amelynek a korábbi hazai, illetve hazánkat is érintő nemzetközi adatfelvételeknél pontosabban mutatja be a pillanatnyi helyzetet, egy minden lényegi aspektusból kvantifikáló modell létrehozásával. A tervezett kutatás jellemzője, hogy az egyes megállapítások és főbb tanulságok megyei szinten is kellő mintaméret alapján, nagy pontossággal vizsgálhatók.”
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!
Belföld
Külföld
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001 Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002 IBAN (USD): HU36120112650142518900500009 SWIFT: UBRTHUHB Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Ha van bankkártyád, akkor pár kattintással gyorsan tudsz rendszeres vagy egyszeri támogatást beállítani nekünk az adjukossze.hu oldalán.
Postai befizetéssel
Postai befizetéssel is tudsz minket támogatni, amihez „sárga csekket” küldünk. Add meg a postacímedet, és már repül is a csekk.
Havi előfizetés a Patreonon
Néző, Szurkoló, B-közép és VIP-páholy kategóriás Átlátszó-előfizetések között válogathatsz a Patreonon.
Benevity rendszerén keresztül
Bárhol is dolgozol a világban, ha a munkáltatód lehetőséget ad arra, hogy adott összeget felajánlj egy nonprofit szervezetnek, akkor ne feledd, a Benevity-n keresztül az Átlátszónet Alapítvány is ajánlható.
SZJA 1% felajánlásával
Ha az 1 százalékodat az Átlátszó céljaira, projektjeire kívánod felajánlani, a személyi jövedelemadó bevallásodban az Átlátszónet Alapítvány adószámát tüntesd fel: 18516641-1-42
A kormányközeli Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítványának félmilliárdos megbízását a kormányközeli New Land Media és Lounge Design kapta.
A szervezet pár éve több alkalommal is jogsértően mellőzte a közbeszerzési eljárások lefolytatását, ezért a Közbeszerzési Döntőbizottság megbüntette őket.
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!