
Nyertünk a Kúrián: a KELLO-nak ki kell adnia, hogy mennyiért államosították az Alföldi Nyomdát
Másfél év után a KELLO-nak ki kell adnia, mennyiért államosították az Alföldi Nyomdát, ahol a kampánycélra is használt ingyenes tankönyveket nyomtatják.
Kétrészes filmünk főhősének vélhetőleg volt némi szerepe a Fidesz 2010-es választási eredményében: az általa kirobbantott botrány bizonyosan hozzájárult az akkorra már számos korrupciós ügybe beleragadt szocialisták nagyarányú vereségéhez. Ennek ellenére a Wieszt-ügyet a címszereplő mellett a korrupt önkormányzati képviselőt lebuktató vállalkozó is nagyon megsínylette.
Egyetlen korrupt politikus egyetlen ügyében döntött a minap első fokon a bíróság: Wieszt Jánost, volt XI. kerületi képviselőt négy év börtönre ítélték. Az eljárás alapján úgy tűnik, Wieszt egyedül „dolgozott”, és ez volt az egyetlen ilyen ügy. A kenőpénzt szedő politikust egy vállalkozó, Gálfi István buktatta le rejtett kamerával. Gálfi az Átlátszónak most elmondta, miért nem nyitott már ki idén a harminc éves Qwerty Computer csúszópénzzel megvásárolt üzlete a XI. kerületi Bartók Béla úton; hogy mi történt vele és a céggel a botrány kirobbanása óta, és hogy miért csak a 2010-es kampány hajrájában állt a nyilvánosság elé bizonyítékaival.
Így tették tönkre a Wieszt-botrány kirobbantóját from atlatszo.hu on Vimeo.
A vádemelés és az első fokú ítélet után rengeteg megválaszolatlan kérdés maradt: életszerű-e például, hogy Wieszt János, a vagyongazdálkodási bizottság szocialista vezetője egyedüli haszonélvezője volt a kizsarolt pénzeknek? Hiszen az ingatlanok eladásáról nem egyszemélyben Wieszt, hanem az általa vezetett többpárti testület döntött. Ebbe az irányba viszont nem indult nyomozás. Ugyancsak életszerűtlen azt feltételezni, hogy csak a Qwerty tulajdonosának kellett fizetnie: 2002 és 2010 között az újbudai önkormányzat százas nagyságrendben adott el üzlethelyiségeket, és ezek ügyében egytől egyig a Wieszt vezett bizottság döntött először – más korrupciós ügyről viszont nem tud sem a vádirat, sem a nyilvánosság.
A folytatásban, filmünk második részében a számítástechnikai piac kulisszatitkaiból tudhatunk meg néhányat: például, hogy miért nem életképesek ma már a hagyományos értelemben vett kereskedők; vagy miképp lehet szinte minden termékhez a gyárihoz közeli áron hozzájutni a hazai webshopokban.
Az informatikai szektorból indultak a hálózatos áfacsalások from atlatszo.hu on Vimeo.
Becker András – Halász Áron
Másfél év után a KELLO-nak ki kell adnia, mennyiért államosították az Alföldi Nyomdát, ahol a kampánycélra is használt ingyenes tankönyveket nyomtatják.
A bíróság döntése értelmében a tárcának meg kell mondania, hogy miért adott 1,3 milliárd forintot Mészáros Lőrinc és Szíjj László keményítőgyárának.
A Békemenetet szervező kormánypárti szervezet a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.től kapott pénzt, amit terembérletre, repülőjegyre és előadói díjakra költöttek. A támogatási okiratot 2021 utolsó napján írták alá.
Újabb, fideszes politikusokhoz köthető egyesületek gazdagodtak a kormány civil támogatási programjából. A Városi Civil Alap keretében másodszor osztanak támogatásokat, a...
A(z) https://atlatszo.hu oldal sütiket és más kódokat használ a honlap megfelelő működésének biztosítása céljából, a weboldalon nyújtott felhasználói élmény fokozása érdekében, továbbá ennek segítségével készít elemzéseket az Ön számára releváns, személyre szabott ajánlatok összeállításához. Bővebb információt az adatkezelési tájékoztatónkban talál.