A Vári-éra öröksége: tízmillió forintra bírságolták a Magyar Vízilabda Szövetséget
A szervezet még 2021-ben jogsértő módon bontotta részekre egy beszerzését, és mellőzte a közbeszerzési eljárás lefolytatását. A szerződő céget is megbüntették.
A Városliget Zrt. egyelőre nem mondja meg, hogy ki és milyen feltételekkel fogja működtetni a nemrégiben elkészült historizáló pavilonokat, amelyek közel 63 millió forinttal drágultak az üzemeltető igényei miatt.
2016. augusztusában számoltunk be róla, hogy a Budai Műemlék Felújító Kft. nyerte a Városliget Zrt. tenderét, amely az Állatkerti körúton meghatározott ideig fennálló épületek építésére, a volt BSZKRT-épület felújítására és a környező parkterületek rehabilitációjára vonatkozott.
„Az építtető szándéka olyan történeti gyökerekkel és előképekkel rendelkező épületek létrehozása, amelyek a korabeli építészeti értékeket képesek a modern kor kívánalmainak megfeleltetni. A 3 új, meghatározott ideig fennálló épület alapvetően vendéglátó funkciót lát el, de minimális belsőépítészeti átalakítással a későbbiekben kereskedelmi funkció ellátására is alkalmasak lehetnek. A meglévő BSZKRT épület, mely jelen projekt keretében felújítandó, szintén vendéglátó funkciót lát el.
Az új és régi épületek körül kialakítandó kerthelyiséges vendéglátóhely a századelő Városligetének békebeli hangulatát kívánja megidézni. A Ligetbe látogatók széles körének számára vonzó kínálattal, kiváló minőséggel, ugyanakkor megfizethető árakkal olyan típusú vendéglátás jöhet itt létre, amely jelenleg mérsékelten van jelen a Városligetben.”
A körülményes leírás a Feszl Frigyes eredeti, 1860-as tervei alapján épült 3 pavilont takarja, amelyekben a Városliget Zrt. tájékoztatása szerint egy kávézó-cukrászda, egy art-shop ajándékbolt, „illetve egy szabadidős kellékeket (piknikfelszerelések, szabadtéri játékok, esernyők stb.) árusító bolt kap helyet”. A korábban lángososként üzemelő BESZKRT-épületet is felújították, és a pavilonok is elkészültek március közepére, amikor a 24.hu lefotózta őket.
A közbeszerzési értesítő március 23-i száma szerint viszont kissé drágább lett a beruházás az eredeti szerződéses összegnél.
A Budai Műemlék Felújító Kft. tavaly augusztusban nettó 235,8 millió forintos ajánlattal nyerte el a megbízást, és ezen felül nettó 78 milliós ajánlatot tett egy negyedik pavilon esetleges megépítésére.
Most kiderült, hogy a Városliget lehívja az opciót, 90 nap alatt megépül a negyedik pavilon is, vagyis a teljes 313,88 milliós keretet felhasználják. Plusz ezen felül elköltenek még 62,6 millió forintot a Pavilonkertre keresztelt épületegyüttes magas színvonalú üzemeltetése érdekében.
A március 23-án közzétett tájékoztatás szerint ugyanis a Városliget Zrt. a pavilonépítésre adott augusztusi megbízás óta egy nyílt pályázaton kiválasztotta az ingatlanok üzemeltetőjét, és vele egyeztetve készül el a pavilonok kiváló minőségű belsőépítészeti kivitelezése.
„Szerződő Felek rögzítik, hogy a pavilonkert magas színvonalú és üzembiztos működése érdekében kiváló minőségű belsőépítészeti kivitelezés, illetve eszköz- és géppark (bútorozás, konyhatechnológia, gyenge- és erősáramú rendszerek) kiépítése szükséges.
Ugyanakkor a Vállalkozóval való szerződéskötés időpontjában még nem volt ismert az – azóta nyílt pályázaton kiválasztott – üzemeltető kiléte. A későbbi, magas színvonalú működtetés érdekében a részletes belsőépítészeti tervezés csak később – a győztes pályázóval szoros együttműködésben – indulhatott meg.”
Az egyelőre rejtély, hogy ki fogja működtetni a pavilonokat. A varosliget.info civil oldal szerint már tavaly augusztus végén nyílt pályázatot írt ki a Városliget Zrt. az épületek 2019. augusztus 19-ig történő üzemeltetésére, ennek azonban máshol nincs nyoma az interneten.
Emailben kérdeztük meg a Városliget Zrt.-től, hogy ki fogja üzemeltetni a pavilonokat, és mikor, milyen feltételekkel kötöttek vele szerződést. A cég az Átlátszó egyszerű sajtómegkeresését közadatigénylésként értelmezte, és azt ígérte, hogy 15 napon belül fog rá válaszolni. Kíváncsian várjuk.
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
Bankszámlaszám: 12011265-01425189-00100001
Bank neve: Raiffeisen Bank
Számlatulajdonos: Átlátszónet Alapítvány
1084 Budapest, Déri Miksa utca 10.
IBAN (EUR): HU36120112650142518900400002
IBAN (USD): HU36120112650142518900500009
SWIFT: UBRTHUHB
Bank neve és címe: Raiffeisen Bank
(H-1133 Budapest, Váci út 116-118.)
Támogasd a munkánkat az Átlátszónet Alapítványnak küldött PayPal adománnyal! Köszönjük.
Havi 5400 Ft Havi 3600 Ft Havi 1800 Ft Egyszeri PayPal támogatásA szervezet még 2021-ben jogsértő módon bontotta részekre egy beszerzését, és mellőzte a közbeszerzési eljárás lefolytatását. A szerződő céget is megbüntették.
A Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság egyúttal kiírta az őrzés-védelemről szóló eljárást is, annak 88 milliárd forint az értéke.
A nyertes vállalkozónak a nap 24 órájában rendelkezésre kell állnia. A fuvarok főként az MTVA Kunigunda úti székhelyéről indulnak vagy oda érkeznek majd.
Nemrég a Mercarius Flottakezelő Kft. „hagyta nyerni”a Mészáros M1-t azzal, hogy nem adott be hiánypótlást. Most utóbbi tette ugyanezt, így előbbié lett a megbízás.
Támogasd a munkánkat banki átutalással. Az adományokat az Átlátszónet Alapítvány számlájára utalhatod. Az utalás közleményébe írd: „Adomány”, köszönjük!